Første tanke som slo inn nå så fort jeg hadde tastet ned overskriften du akkurat (trolig) har lest var: “håper ikke Facebook slår til med den jævla pisken sin igjen!”. 😏
Det siste året har det virket passe meningsløst å dele blogginnlegg i samtlige grupper etter at Metas KI-system reagerte på et bilde jeg hadde brukt som ble tolket som mulig pornografisk. 💀 Det skal svært lite til, og takket være at jeg var litt “dristig” av meg i mars i fjor, så har hvert bidige innlegg jeg har delt siden i de fleste bloggruppene hvor det fortsatt er en viss andel aktive medlemmer, vært nødt til å godkjennes av gruppenes admin. Og i flere av disse gruppene har jeg et raust antall innlegg som har “ligget på vent” i mange måneder, ja nærmest et år.
Nå ser det ut til at “soningen” er over – for denne gang! 😅 Og jeg ber til bloggudene om at den “frekke” overskriften jeg har gått for til DETTE innlegget ikke sender meg inn i et nytt år hvor jeg må finne meg i å være under Facebooks “nåde”, og på x antall UENDELIGE ventelister..
Så.. Hvorfor disse x-ene?? Jo, nå skal dere høre. Jeg mener.. lese. I dag kom det nok en gang en pakke med norsk film dalende ned i postkassen. Norske Filmklassikeres TIENDE batch er omsider ferdig produsert, og for de av dere som har fulgt sånn passelig greit med på skolen: X = 10 i det romerske tallsystemet. 🤓
Antallet filmer jeg har støttet har pleid å variere noe fra batch til batch (som det jo heter på “godt norsk”), og i den store jubileumsrunden endte jeg med å kjøpe… 5 filmer.
Altså et litt mindre antall enn jeg har endt opp med i de fleste andre rundene. Men igjen syns jeg ikke man skal kjøpe alle filmene bare for å kjøpe alle filmene. Og denne gangen var det 5 filmer som virket mest rett for meg, av til sammen 11 mulige.


Og NU skal du få “høre” noe “gøy”: Dette er den aller første batchen i Norske Filmklassikeres historie hvor jeg faktisk ikke har sett en eneste en av de filmene jeg valgt å kjøpe! 😲 Dette er også første gangen hvor jeg er cirka like spent på å se alle filmene, og hvor jeg altså IKKE har en eller tre titler som ligger og frister noe særlig mer enn de andre på bordet.
Hadde jeg slengt på 2-3 filmer til hadde saken vært annerledes. For da hadde jeg hatt 2-3 filmer som jeg hadde kjøpt mest fordi jeg hadde “bøyd meg” for PRESSET fra enkelte av medlemmene i NFKs gruppe på Facebook. 2-3 filmer jeg trolig.. kanskje ikke hadde blitt så “trollbundet” av. For DET har skjedd noen ganger tidligere.
Men etter at det nå har gått flere runder hvor jeg av og til har følt på en viss bittersøthet, ja så har jeg om smått blitt en bedre satanist ved å ikke føle meg “tvunget” til å danse etter fanatikernes sure toner.
Og dere.. siden dette jo er et jubileumsinnlegg så mener jeg det er på sin plass å legge inn noen mimrelinker!! Såååå:
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 1!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 2!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 3!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 4!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 5!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 6!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 7!
DISSE filmene kjøpte jeg i batch 8!
.. og DISSE filmene kjøpte jeg i batch 9!
Og dersom du skulle ha lyst på noen norske filmklassikere i samlingen din, så har jeg helt avslutningsvis DENNE linken til deg! 😊
Hail Satan, – og Hail meg selv!! 💜
.. og lenge leve Norske Filmklassikere! 🥳
Aylar Von Kuklinski
Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagram: fullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski









