Ny linse til lusa!

Steike som sola steiker! 🥵 Og jeg har vandret og vandret. I steken. Men nå har jeg parkert beina i skyggen, og latt fingertuppene ta over i det jeg igjen skriver på et innlegg jeg ikke helt vet hvor vil ende.

Er rimelig sikker på at denne dagen har blitt den mest produktive hittil i år. Startet med litt husarbeid (etter frokost) som jeg skal spare dere detaljene for for denne gang, fordi.. kjedelig. Og på formiddagen bestemte jeg meg for at jeg skulle ut å jakte på ekorn og fugler.

Har nemlig fått en ny (men brukt) linse til min oh kjære speilrefleks! I 13 år har jeg benyttet meg av en 18-55 mm linse som jeg i og for seg har vært nokså fornøyd med – for det meste. 🤪 Men det har vært øyeblikk hvor jeg har fått øye på et og annet dyr som akkurat har vært for langt unna til at jeg har lykkes i tatt gode nok nærbilder.

Linsa jeg har hatt til nå har etter lang og tro tjeneste “fått seg” en sokkelskade. Det vil si at den (altså linsa) har vært noe løs siste tiden. Med andre ord ble det brått på tide å gå til anskaffelse for noe “nytt”. Fredag klikket jeg meg inn på nettbutikken til Stjørdal Foto, og bestilte ei linse som pappa anbefalte for noen uker siden. I går ble den sendt, og i dag var den klar for hent! 😁

Og det jeg har fått er helt klart en oppgradering fra det jeg har hatt tidligere! “Nylinsa” har en nydelig 18-140 mm-zoom. Altså kan jeg zoome nesten tre ganger så mye frem, kontra hva jeg kunne med min gamle 18-55 mm, som jeg forresten tok farvel med på Power i dag, kort etter at erstatningen var på plass.

Men tilbake til solsteke-turen! 😈 Jeg har altså vært ute og eksperimentert litt, og jeg vil starte med å vise to bilder tatt på nøyaktig samme sted, bare at på det første bildet har jeg zoomet maks ut, mens på bilde to har jeg zoomet maks inn! Har kun brukt linsa til zooming denne gangen, da jeg ikke har “zoomet” ved å beskjære bildene. Annet enn litt i bredden.. 🤓

Man KAN spotte steinen i midten på bilde 2 allerede på bilde 1! Det er mulig, i alle fall på min 55 tommer tv. Kanskje det også lar seg gjøre på mobil?.. Men det er helt klar lettere å få øye på den på bilde 2. 🥳

Kort etter at disse bildene var tatt fikk jeg øye på en fugl (en skjære?) som jeg endte med å ta 24 bilder av. Dessverre ble skjæra(?) uskarp på de fleste bildene, noe jeg hadde unngått om jeg hadde benyttet meg av kameraets LCD-skjerm (som jeg vanligvis pleier BTW!). Syns det er lettere å få fokus på rett ting/ sted da. Men i dag skulle jeg av en eller annen grunn knipse de fleste bildene ved å titte gjennom det lille “skikkehullet”.. 🙄

Er heller ikke superfornøyd med vinkelen på disse bildene, så jeg dropper å droppe noen av disse paparazzi-bildene her.

I stede avslutter jeg dette innlegget ved å legge til et aldri så lite selvportrett.

Okei en tanke har igjen latt seg tenke! Hva tenker dere om at mine to største fans (Frodith og Lillian) skal møtes et eller annet sted i nærmeste fremtid og SLÅSS om hvem som skal bestemme hva dette NYDELIGE selvportrettet skal hete? Jeg er villig til å arrangere en vennlig kidnapping om bare mange nok ber om det.

Så ja. Det er bare å hamstre popcorn og peanøtter, med og uten mangosmak, først som sist. 😎

Stay looneytuned! 💀

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagramfullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski

2 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg