Metallskiltsmisse? Å nei du!

Jeg har noen stubber i ansiktet jeg burde ha hugget ned, og en dusj hadde heller ikke vært helt på tryne. Likevel får det bare vente, for akkurat her og akkurat nå sitter jeg i den lille røde og blogger igjen. 😎 Prioriteringsevnene er nok en gang åpen for kritikk. What else is new?

Ikke så mye. Men jeg var og hentet ei pakke fra blandadrops.no i formiddag, med litt diverse godsaker for både gane, leppe, nese og syn. De har til stadighet en del kule metallbokser blant annet som jeg liker ganske så godt. Og ja.. litt godterier og andre “morosaker”.

Ta foreksempel en titt på dette nyyyyydelige kaffeskiltet!!:

Altså.. 🤎 Dette appellerer BÅDE til kaffeelskeren i meg, min sorte humor (som er MYE mørkere enn kaffen jeg inhalerer, det må jeg bare si – jeg er og blir en fløtepus), SAMT den delen av meg som digger-digger-digger vintage! 🤓 Ja.. så er fortsatt ikke pene damer til å forakte det heller.

Og mens jeg er så godt i gang med å skrable om metallskilt og digge damer, så ble ikke dette kaffeskiltet det eneste jeg skulle legge i den digitale handlekurven. Fristelsen skulle nemlig vise seg å bli akkurat stor nok da jeg begynte å snuse på DETTE ølskiltet!:

Det var en tid hvor sort og rødt var to farger jeg var helt obsessed med! Og nærmest de eneste fargene jeg ville gå med. Og det er ikke til å komme utenom at det helt klart er noe Bondsk over dette skiltet. Jeg mistenker dog at ølen man ser verken er spesielt godt ristet eller rørt, men det er en helt annen sak. 🤪

Er dere forresten klare til å titte på en helt annen “sak?” For det er ikke bare metallskilt jeg har shoppet. Jeg har også unnet meg denne LEKRE metallboksen!:

Er først for fire år siden at jeg fikk tilgang på min aller første oppvaskmaskin. Den er ikke i min til odel og eie, men den er en del av leiligheten jeg til stadighet leier og leier. Så sånn sett så er den jo “min”, og.. okei – VIDERE!! 😅

Til nå har jeg bare latt (oppvask)tablettene være i den litt kjedelige pappesken de kommer med i. Og det er tydeligvis ikke sååå “viktig” at de har en egen metallboks å ligge i fremover siden den “uansett” ble “gjemt vekk” under kjøkkenbenken så fort jeg hadde knipset meg frem til disse tre bildene jeg nå bare kan anta at dere har sett. Men nå kommer i hvertfall de sekundene det tar å plukke den opp, for så å sette den tilbake igjen etter at jeg har tatt ut en tablett, til å bli pittelitt vakrere. 😊 Igjen – rent estetisk.

“Å ja, så fort du har tatt noen skrytebilder av meg, skal du bare stenge meg inne blant alt dette rotet?! Den er grei…”

På tide å legge metallen på hylla for en veldig kort periode i det vi lener oss over til noe som ikke er like hardt, men som for så vidt rocker ganske greit. I hvertfall frem til tannlegekontoret.

Som nevnt har Blanda Drops også litt å tilby for leppe, gane og nese. Og siden jeg OGSÅ har handlet litt i “leppe, gane og nese”-avdelingen, kan vi like gjerne titte litt på hva jeg har kjøpt på den kanten også.

Og det jeg har kjøpt er disse kaffedropsene!:

.. en porsjon Crazy Dips!:

.. og til sist; disse seks leppeomadene!:

Og her må jeg si jeg er veldig spent på særlig den nest nederste leppeomaden som heter “Raisinets”. Jeg er en sucker for rosiner og… to sekunder. I have to test!! 😁

Greit.. da har jeg prøvd.. Jeg er umiddelbart ikke veldig begeistret. 😏 Det kan godt være leppeomadene gjør en god jobb i å holde leppene fuktige over tid. Men denne “Raisinets”-varianten som jeg just smurte på minner først og fremst om litt gammel, ekkel sjokolade som har ligget i en skål litt for lenge hos en og annen besteforelder. Sånn sett litt nostalgisk på sitt vis, men.. hmm, nei.. 🤣 Tiden vil vel vise hvorvidt den klarer å vokse på meg eller ikke.

Litt kjip avslutning på dette ellers så vidunderlige innlegget, men sånn får det nesten bare bli?

Eller ikke! Jeg har ikke noe mer nytt fra Blanda Drops å vise frem nå. Men jeg tenker – er det noe dere aldri kan bli lei av å se så er det fotografier av det som iallefall er MIN favorittblogger gjennom alle tider. Ja, jeg snakker selvfølgelig om meg selv, igjen. 😃

Skal ikke se bort ifra at det kommer enda et innlegg med metallskilt og bokser om ikke så gruelig lenge. Shopoholikisme lever og leverer i beste-verste evne, og i natt la jeg inn en “liten” bestilling hos metallskilt.no som jeg regner med jeg har mottatt til uken.

Legger ikke igjen noe lovnad om at jeg kommer til å blogge den pakka også, men skal heller ikke sverge at jeg IKKE kommer til å gjøre det.

Stay goregeous! 😈

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagram: fullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski

o.r.d

Jeg skulle ønske det var noe her. Noe mer enn dette.
Men alle disse ordene rommer stadig mindre.

Og ordene blir stadig færre.

Ordene blir stadig færre.

Ordene blir færre.

Ord.

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagram: fullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski

Drikker rå egg for “første gang”!

Jeg har just laget en(da en) video som du sikkert eggentlig klarer deg helt fint uten. 😁
Den er verken særlig nyskapende, informativ.. eller søt for den saks skyld. Den er pyttelitt rå, men thats problablablabla it.

Jeg kan faktisk ikke garantere at du vil få et klukk ut av de 6 minuttene den rekker å vare! 🐔

Med det sagt; Her har du en video av meg som drikker rå egg, for ish første gang.

Stay goregeous! 🐣

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagramfullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski

Folk som suger deg på sosiale medier!

Det er lurt å rydde opp i blant! Rydde hus og hjem. Kontor. Hytte. Bunker. Busk og tornekratt aka. sosiale medier. 😈

Ikke at det har vært spesielt mye i some jeg har følt for å rydde opp i på en stund. Når det kommer til postet eller delte innlegg er jeg fremdeles pretty much en anti-sletter, selv hvor uenig jeg måtte være med meg selv fra den gang da det eller det ble publisert. 😏 Mener FORTSATT det må være innafor å ha ting man ikke liker fra sin egen fortid ute, fremfor å “late” som at man alltid har vært den man er i dag. Men jeg skjønner de som velger å fjerne der også. Særlig med tanke på fremtidige arbeidsgivere som f.eks ikke vil ansette folk som var aktive plankere i tenårene. Eller verre. Hva nå enn det kan være.. 🤔

MEN når det kommer til venner, følgere og folk jeg følger her og der har jeg just luket litt ugress. For en ting er ting man selv mente og gjorde en gang i tiden. Noe annet er ting folk “rundt” gjør og mener en dag i dag.

Enkelte relasjoner er som bananskall i tegnefilm og slap stick-sketsjer. Rydder du ikke opp vil du før eller siden falle – enten i laaaaaangsom slow motion, eller i hurtigfilm; hardt og brutalt!

Heldigvis har det ikke samlet seg opp veldig mange “ugress”-mennesker. Jeg har blitt langt flinkere til å prioritere hvilke energier jeg vil ha i livet med årene. 😊 Men et og annet strå fant jeg likevel da jeg nylig saumfarte bl.a Metabook og Metagram. 💀

En og annen influencer som gir meg nada av verdi og grunn til å følge videre, en og annen religiøs fanatiker, noen rasister og homofober her.. transfober.. en og annen Isra-hell-runketist..

Noen har vært innad relativt nær familie, mens andre har vært “randoms” som har “poppet opp” på livets vei.

Jeg gidder ikke skille på vann og blod. Er det nok gift der har det ingenting å gjøre i min atmosfære. Den beste familien er og blir den man finner og “setter sammen” selv! 🥰

Det beste LIVET er det du skaper SELV!

Når ryddet du i relasjonene sist? 

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagram: fullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski