Kraften i Ghosts nye album er sterk!

Fredag kom endelig Ghosts sjette album Skeletá ut av skapet! 🖤

Jeg tok meg en vandretur ut i midnatten så fort det var tilgjengelig på Spotify, og jeg er ikke skuffet. Dog, der og da var ikke euforien like stor som jeg skulle ønske den var. Men dere vet; jo eldre man blir, jo viktigere er det å gi ting flere vokse-sjanser! Blir ikke like lett begeistret umiddelbart nå som før. Og så hadde det også noe å si at jeg var ute og gikk litt tynnkledd midt på svarteste aprilnatta.

Med det sagt så HAR albumet vokst på meg som en god boner! Det har ikke blitt favoritten av de seks albumene. Jeg liker begge de forrige, altså Prequelle og IMPERA, bedre, men jeg setter samtidig Skeletá foran begge de to første albumene, altså Opus Eponymous og Infestissumam – da de er de jeg per nu liker minst. Ingen dårlige album de heller. Ghost har så langt ikke gitt ut noe jeg ikke liker – Tobias Forge er og blir et sjeldent unicum av et geni! Men man har alltids noe man favorittiserer mer enn andre ting. Da er det bare et album jeg ikke har nevnt, Meliora. Og vel jeg ender også med å plassere det foran Skeletá igjen; enn så lenge!

Albumet har ikke en eneste skippe-låt! Men også her har jeg noe jeg heiser litt høyere opp i satanist-stanga enn.. andre låter. De tre singel-låtene Peacefield, Lachryma og Satanized har jeg igjen.. ENN SÅ LENGE – ekstra nært mitt sorte hjerte! I tillegg har jeg også blitt litt ekstra glad i Marks Of The Evil One og Excelsis.

And speakin of!: I DAG kom endelig cden jeg hadde forhåndsbestilt gjennom EMP for noen måneder tilbake! Og det er ikke det eneste eksemplaret jeg har kjøpt. 😈 Jeg har selvfølgelig også sikret meg et eksemplar av albumet på KASSETT via Platekompaniet, som fikk jeg i går.

Dere.. nå har jeg ikke så forferdelig mye mer tid til å skrive her!! 😨 Burde i undergrunnen satt i gang med middag for en stund siden da jeg har en gaming-avtale med hele Norges Vestland-kjendis nr. 1 om… shit! Sorry, jeg må gå nå.

FJORDLAND CUM AND BE MY SAVIOUR!! 🤣

Har du hørt Skeletá? 😈

Aylar Von Kuklinski

Bloglovin: fullstendigkaos
Facebook: aylarvonkaos
Instagram: fullstendig_kaos
Youtube: Aylar Kuklinski

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg