Rehabilisert savn

Tankeland

11 og en halv time er nå gått siden jeg tok en vanskelig og vond farvel med min kjære Sara ved togstasjonen i 10-tiden i dag. Jeg har brukt store deler på å fokusere på positive ting, ting som det faktum at hun faktisk er i live og ikke død også videre. Men fy faen... Jeg savner henne sånn uansett.
Jeg glemte å vise dere en ting i det tidligere blogginnlegget mitt i dag. I fjor en gang tegnet hun Marilyn Manson, for dere som følger bloggen hennes så kan det hende dere alerede har sett tegningen. Uansett, tegningen tok hun med seg når hun besøkte meg fra mandag kl.10.00 til onsdag (i dag) kl 10.00, og jeg er så utrolig stolt av tegningen hun har laget at jeg bare må vise dere den. Nå ser jeg uansett ikke så jævlig ut i tryne som jeg gjorde en stund etter hun dro heller, var da så tårevåt og rød at det var ikke verdt å ta bilder da..



Du er så sykt, sykt flink Sara. Du er en så utrolig begavet og god venninne, jeg vet jeg sa en del masse i natt til deg, men jeg får aldri utrykket for utrolig dypt inn i hjertet mitt jeg elsker deg <3 Du er en engel som jeg unner det bredeste og beste smilet livet kan gi deg ^^ Det må aldri i verden få lov til å skje deg noe vondt!!!

Apropo Marilyn Manson ^^
Min gode venninne Dravsk Alaya gjorde det genistreket å blogge igjen for litt siden. Takket være DETTE INNLEGGET hennes så fikk jeg med meg at Marilyn Manson har stor oppmerksomhet i nye utgavet av bladet/magasinet Hammer. Narvesen er i Oppdal den eneste butikken jeg vet som kunne være aktuell for å ha dette bladet, så hadde det ikke vært for Dravsk så hadde jeg ikke visst om dette nummeret, og heller ikke vært på Narvesen i kveld og skaffet det, samt noe trøstekos til i kveld, nå som Sara ikke er her lenger :-(






Marilyn Manson har sin Lunch Box, Gummy Zone har sin Lunch Bag ^^


Monster rehabilisering ^^



Nå skal jeg se de tre nyeste Hotel Cæsar-episodene jeg har gått klipp av, så reblogges vi..

AKTIV FRÅTSING FREMFOR AVHOLD

Tankeland

Dette her har hittil vært en ganske så grei dag i bunn og grunn. I 12-tiden i dag fikk jeg møte aktivitetskontakten min for første gang, Bård Bjørndalsæter heter han og er 37 år om jeg ikke husker feil. Verden er ikke stor, mandag bestilte jeg to nye parr sko i Black Widow. I dag fant jeg ut at eksen til Bård faktisk jobber sammen med min venninne Lisa (sjefen for B.W) i Black Widow.

Bård kom til meg klokken 12. i dag. Vi kjørte en tur ut, satt litt utenfor Oppdalssporten og snakket blant annet. Med en gang jeg kom hjem igjen søkte jeg opp navnet hans, for han fortalte at han har vært i media en del, blant annet med fast i en netttv-serie kalt Klikk Tv som kan sees ved å klikke her!

Morsomt at han har kjennelser og slik innen gotmiljøet begge to! :-)
Nevnte forresten The Satanic Bible for han i dag, og da fortalte han meg at han mest sannsynlig faktisk har den NORSKE versionen hjemme hos seg selv, så hvis det stemte fikk jeg inntrykk av at jeg kan få lånt den.

Bård virker som en veldig allsidig mann, veldig hyggelig, og jeg tror vi kan få det greit i lag. I utgangspunktet tror jeg det er avtalt 4 timer i uken. Men det er også noe som kan variere utifra om jeg plutselig skulle ha en uke med mange andre avtaler, også videre, sånn som i neste uke da jeg får overnattingsbesøk så blir det sikkert ikke mye aktivitetskontakt-behov og anledning.

Har forresten fått pakke på døra i dag, fra cdon. "Nosferatu" fra 1922 skal jeg se i dag/kveld mest sannsynlig. Ikke sett den enda. Prøvde å se den på youtube, men stoppet egentlig etter 10 minutter... OGSÅ har jeg fått tak i den norske zombielignende filmen "Mørke sjeler" som også skal sees, selvfølgelig. Gjør alt for å slå ihjel mest mulig tid frem til mandag nå :-)
En av de andre grunnene til at jeg vil se "Mørke sjeler" i tillegg til at det er en skrekkfilm med zombier er at Hotel Cæsar-Åge (Karl Sundby) er med i filmen, særere får det nesten ikke blitt! :-P



Vel. Nok om det.
Etter at jeg og Bård skilte lag i dag var jeg på Aunasenteret. Først og fremst for å skaffe meg neglelakkfjerner, men tror dere faen hakke ikke at den sleipe dama bak kassa klarte å lure med noe mer på lista mi? Hun fortalte om at de hadde noen boxere på tilbud, og bla bla så var handelen utvidet. Så, jeg har omsider skaffet meg tre nye boxershortser i dag, mørkesiden av kjøpet oppdaget jeg da jeg ankom hjemmet mitt igjen. De kan ikke vaskes i vaskemaskin, eller det er teknisk mulig, men ehm... De skal vaskes for hånd... Blæh, og jeg som har så dårlig peiling på sånn. Og JA, dette her er hint til at jeg trenger rådgivning på stedet...



Så budskapet må vel være... Butikkfolk er onde, utspekulerte, griske folk! Heheheheheheheh....
De vil ha deg til å kjøpekjøpekjøpe!!! GAAAD!

Etter jeg handlet neglelakkfjerner og boxere så ble det Nille-visitt på meg, tenkte egentlig at jeg "bare" skulle handle sukkerspinn, men tror dere ikke at demonen i meg gikk for noe i tillegg?;


Beklager for nok et hverdagslig innlegg.. De som ønsker å henrette meg på gata er velkommen til det nå..

Vi reblogges!

Konspirert fredag den 13-hygge

Tankeland

Fredag den 13!
Hvem har overlevd og hvem er eventuelt ikke med oss lenger siden i går?

Jeg er så vidt jeg vet ikke død, og tar meg min livsfrihet som det koster meg å blogge litt igjen, her og nå.
I dag var det planlagt å avslutte mitt nyeste filmprosjekt "Ken og Morten - Rikets vekt", men grunnet at ei ble syk og en ikke rakk å få skyss så ble det så jeg avlyste opptaksscenene for dagen, en halvtime før avtalt tid - Liker virkelig ikke når jeg må gjøre det så i seneste tiden!

Så nå er igjen filminga utsatt på ubestemt tid..
Har nettopp vært ute å handla litt tidsskremsel å skremme bort tiden med. Har ikke sett alle episodene av Kapten Sabeltann-serien på Nrk-super som suger i forhold til det jeg vokste opp med på 90-tallet, men.. Ja, også har jeg anskaffet meg noen bøker for tilsammen 39 kroner, men først må jeg lese de jeg har skaffet meg i går. Uansett, dere kan glo her, hva jeg har plukket med meg, så trenger ikke jeg skrive det :-) Dere fleste leser vel ikke så mye uansett her inne, tørr jeg tenke å påstå.


"Forbudt kjærlighet" og "Konspirasjonen" - 2 pocketbøker for tilsammen 39 kroner!


2 del av "Kaptein Sabeltann"-serien på Nrk-super og "Terminator salvation"!


Som alltd - Som å se film uten nok spop er som å runke til Hotel Cæsar!

Ønsker alle sammen en jævlig fittefin fredagskveld!
Så håper jeg ingen av dere omkommer helt i løpet av natta, det hadde vært trist for bloggen min..

Vi reblogges!

Leselystens blomstereng - Vampyrer, Nemi og Jack The Ripper

Tankeland

Dette er en praktfull dag å spasere rundt på. Det er torsdag, ute i den store verden kryr det av andre småkryp kalt medmennesker som stort sett er veldig hyggelige å snakke med bare jeg prøver å snakke med andre innimellom og ikke lar den sosiale småangsten min trelle seg helt ned i hjernebarken.
Dagen min startet sånn egentlig i 04-tiden cirka i natt da min gode venn "Kiddy" (bak kiddys.blogg.no) ringte meg og sjekka om jeg var våken. Så det ble en og halv times tid samtale med henne, kjempetrivelige gojenta. Ja, mens vi snakket hørte jeg noe rare lyder. Det kunne vært telefonen, tenkte jeg.
Akk nei og niks, det var det ikke! Jeg reise meg fra senga, dro av meg dyna og gikk noen steg på gulvet. Den lyden, den kom fra Belle Virginia (som fortsatt er tarantellaen min). Det som var forvirrende var at den laget fuglelyder, veldig lav lyd, men nok til at jeg hørte det der jeg lå i senga 2 meter unna skjønnheten.
Så nå vet jeg litt mer om hvorfor taranteller også kalles fugleedderkopper. De lager fuglelyder, veldig sjeldent.

Før jeg legger meg sjekker jeg alltid temperaturen, foktigheten og drikkeskålen i buret. Og for å si det sånn, etter de to timene jeg hadde forsøkt å sove, var det minket fra drikkeskålen, så det virker som om Belle har vært tørst i nattens hete.



I ettermiddag dro jeg ut på biblioteket, etterlyste faktabøker om disse skjønne skapningene som jeg rett og slett, elsker, jeg gjentar meg selv; rett og slett ELSKER! De er så skjønne og gode, litt "voldelige" og irritable, men veldig harmløs innerst inn! På biblioteket var det ikke mye bøker som passet meg, verken på norsk eller andre språk. Det nærmeste de kom var en barnebok om insekter og småkryp generelt, og det var ikke helt det jeg var på jakt etter. Derimot fant jeg noe annet å låne i stede.
Nemlig en bok skrevet av David Abrahamsen, en bok om seriemorderen Jack The Ripper! Jeg lånte med meg boken, puttet den forsiktig i sekkeposen på ryggen min, og spasserte videre til bokhandelen Notabene.

Der hadde de heller ikke bøker om taranteller, og heller ikke "101 mennesker du ikke vil ha i bryllupet ditt", som jeg fikk anmbefalt av en av dere leserne for noen dager siden.
Derimot kom jeg over to andre funn jeg plukket meg meg på kjøp. Nemlig en bok om vampyrer, og en ny minibok med Nemi om magi!



Så er det ikke til å skjule at jeg har bestemt helgas middag for denne uka:


Men da hiver jeg meg selv inn i dusjen jeg, pappa kommer om tre kvarters tid! :-)
Såå, I guess that vi reblogges!
Again, and again, and again! :-)

Belle Virginia Kuklinski - Min nye venn og samboer

Tankeland

Samboer er noe jeg alltid har tenkt kunne vært hyggelig å fått en gang. Og i dag har jeg omsider endelig fått det.
Jeg beskriver i denne vakre stund om min skjønne Belle Virginia Kuklinski. Det er veldig beklagelig at jeg fikk så mange av dere til å skrive så mange gode forslag når jeg nå ikke har valgt å bruke noen av forslagene. Men jeg fant først på i dag hva den skulle hete, og det ble noe selvspikket. Belle er tatt fra den norske seriemorderen Belle Gunnes, Kuklinski er tatt fra Richard Kuklinski (massemorder fra USA) og Virginia har jeg lagt til fordi jeg syntes det låt enda fetere.

I 15-tiden i dag møtte jeg min gode venninne Jannike på dyrebutikken, riktignok klarte jeg å komme fem minutter for sent, men det gikk bra. Jannike er ei supertrålende venninne, som jeg faktisk har fått påskeegg av i dag, bare se her



Tusen takk Janikke! :-) Du er aller tiders, påska er reddet, jeg tar den igjen nå! :-)
Så skal dere få se min lille øyenstein, Belle! Har egentlig tre dyr i huset nå, for det er fremdeles 2 levende hoppelopper-lignende dyr i buret nå som lever og kryper. Jeg prøvde å klappe de med pekefingeren, de løper raskt! Har herved kalt de første loppene for Anders og Adolf, i og med at de skal dø innen de fire neste ukene så er det greit å kalle de opp etter noen umennesker.


Spurte om alder og kjønn på dyrebutikken. Det er altså en hunne, og hun skal være cirka et og halvt år gammel. De fleste hunner blir gjerne minst 10 år gamle! :-)


The food!


Drikkevannet, og svampen i vannet :-)




Maten ligger under belle, ser dere? :-)


Søt <3

Da skal jeg og pappa til Rise Kraftstasjon, sånn at jeg får ta noen bilder som sikkert havner på bloggen i kveld.
Vi reblogges!

Mommy fame-monster x3 + Gamer

Tankeland

Endelig, endelig kom pakka jeg hadde venta på. Det har nå gått over en uke siden bestillingen, og vel så det.
Endelig har mommy monster funnet luken til postkassa mi!

Jeg lot persiennene stå åpne i dag sånn at jeg kunne følge med som den stalkerjævelen jeg er, på når postbilen kom.
Etter jeg så bilen hadde fartet videre stupte jeg mine bein i mine beskjedne plattå, og dro den smigrende pakka ut av der den ikke hører hjemme og forflyttet den inn til hybelen - Der den hører hjemme!
Pakken inneholdt totalt 4 av 5 produktet jeg har bestilt, da det siste produktet ikke var på lager lengre, så venter fortsatt på det (Soundtracket til "The Blair Witch projekt 2" på cd).

Ja, her har jeg knipset og trikset noen bilder av pakka som nettopp er blitt miiiiiiiin <3:




"Lady Gaga - The Fame Monster", "Lady Gaga - The Remix", "Lady Gaga - Fame", forsidene av coverne! Det skal sies at jeg alerede har lastet ned alle sammen fra Itunes Store, men som den supersære autisten av en samlenerd jeg er, så er jeg veldig glad i å ha originalcoverne av all musikken jeg digger å prissette. Og jeg vet også at "The Fame" er med som cd nr 2 på "The fame monster", men igjen; når det kommer til Gaga er det greit å ha dobbelt! :-) Det som faktisk var en bonus for meg var at på cdutgivelsene så var det med to sanger jeg ikke har hørt før. "Disco Heaven" og "Retro dance freak" er to låter som jeg ikke fant på de nedlastbare versionene på Itunes Store! :-)


Baksiden av coverne ;-)

Og til slutt, filmen "Gamer" på Blu Ray, hvor jeg har lest at Marilyn Mansons coverversion av "Sweet dreams" blir brukt", altså stor grunn for meg å se filmen! Omså den blir brukt i slutten av rulleteksten, så er det for meg verdt det! :-) Dessuten virker filmen også som en god actionfilm!


Nå vurderer jeg å rett å sett bare se denne filmen mens jeg lager meg frokost. Er jeg heldig kommer omsider Nav-pengene mine i dag (siden de ikke kom i går grunnet 2. påskedag), og da kan jeg endelig også få hente Bell Vette som jeg har tenkt å kalle tarantellaen min, men det som jeg er litt usikker på er når dyrebutikken stenges, og når hun som jeg har snakket med om å kjøre meg frem og tilbake har tid, så mulig det kan bli i morgen i stede eller torsdag.. Hm.

Når vi først prater cd, så kom jeg til å tenke på noe pappa sa i går når han var her. Vinyl/lp-platene er mer og mer på vei inn igjen på markedet. Han mente at de er mer og mer inn igjen, mens cdene er på vei ut. Hva tror og tenker dere i såfall om det? :-)

Enyway, vi reblogges! :-)

GOTHEPOSENS HETE

Tankeland

For noen dager siden jamret og klaget jeg over at jeg hadde dårlig råd, og at det er røddag mandag, noe som resulterer mest sannsynlig i at ytelsen fra Nav kommer tirsdag i stede for en normal mandag!
Vel, i går fikk jeg handlet sånn at jeg har nok middag og annen mat til tirsdag. Og så hadde jeg igjen litt ekstra, så... Det ble brukt på noe gotherier! Eks-Jesus-produsent Mel Gibson fra "The Passion of The Christ" skal jeg også bruke de neste minuttene mine på, da jeg nå skal se ferdig "Edge of Darkness" som jeg handlet i går, men var for trett til at jeg orket å se den ferdig.



Pælme like godt alt i ovnen!
Noen her som har sett Edge of Darkness, og utviklet noen meninger om den der og da og i ettertid?
Hva mener dere forresten om Mel Gibson?

Vi reblogges!

STEMPLET DØD - NY BLODSPAKKE

Tankeland

Som barn var det som regel bare på bursdagen min (15.06.91) og julaften at jeg kunne glede meg til pakker. Screw that!
Nå som jeg har blitt mer moden eldre, kan jeg få pakker nesten når jeg vil. Eneste forskjellen er at jeg alltid vet hva som er oppi. Med mindre jeg går for en forundringspakke-utgave..

Mine lange underdeler (beinranglene) har ført resten av kroppen til et fantastisk sted som er så fantastisk at jeg helst ikke handler der. Dere har kanskje hørt om "Spar"? Flott navn, bare lommeboka som sparer plass på det stedet!
Enyway, jeg har vært der likevel, liksom bare for å hente en pakke fra Dragens Hule igjen.

Håndkle, t-skjorte, enda 3 nye parr sokker, en buttonnål og et håndkle. Tadda, og nå kan dere få se selv..


Buttonknappen 22mm: Alchemy - Dead Mans Rest


Toaststempel (til å stemple ristet brød med)!


3 par herrestrømper (har alerede 3 par fra forrige bestilling av disse :-))


T-skjorte: Chainsaw Maniac (størrelse XL)


Stooort badehåndkle: Death Rip (100x200cm stort)

Som vanlig er jeg usmertelig dødsfornøyd! :-)
Men faen, da skal jeg lage meg noe mat, sto opp for 2-3 timer siden, sovet bort nesten hele dagen som en slags vampyr igjen.

Hva synes dere? Bestiller DU fra Dragens Hule noen ganger?
Vi reblogges!

NAVNEFORSLAG? Skaffet meg kjæledyr!!!!! :-)

Tankeland

I dag ettermiddag vekket noen liv i min gamle telefon. For andre gang i dag for å være konkret.
Etter dagens første samtale med noen, ringte det enda ei - Jannike, min gode dyrevenninne, hun er et menneske, men veldig opptatt av dyr!

Saken er, jeg fortalte Jannike i går om min store drøm om å eie en tarantell. Tarantell er for dere som lurer, en større edderkopp, hårete. Jannike har fikset en deal for meg, så jeg får den litt billigere enn ellers. 700 kroner tilsammen - Edderkopp + Bur = 700 kr! :-) TADDA!



Så kort fortalt! Den er nå satt av til meg og den skal jeg hente neste gang jeg får lønn innen cirka den 12. april!!! :-)

Så.. Jeg har glemt å finne ut av kjønn, så derfor skal dere komme med jente og guttenavn!
Helst sære og freakye navn! Ikke Mona Lisa eller Torleif foreksempel!!

Tar i mot alle forslag med et sleipt smil!

Vi reblogges!

DEMONENE DEMONSTRERER NÅR ALLE ULVER ER GRÅ

Tankeland

Da var kveldsteppe lagt over de små grå igjen, og ulvene og demonene kan igjen fly rundt i nattens drakt for å demonstrere og ulvisere.

Jeg skal nå prøve å demonstrere at jeg fungerer fortsatt ved å skrive et renest mulig innlegg om den nye pakka fra Dragens Hule jeg har hentet på Spar i kveld. Jeg har for dere som lurer på igjen ikke sovet på cirka ett døgn. Fordi jeg er døgnvill! :-D

Først og fremst, mamma har også nevnt det, jeg trenger nye sokker. Så det har jeg nå fått tak i!



Og noe som ikke er like nødvendig, men jeg gjorde det likevel: Nytt slips:


Men en tinnboks med mintdrops derimot;


Så har jeg denne gang klart å spare det beste helt nederst.
Se på denne kule bordlampa da!:


Nå skal jeg definitivt lage middag og se på Hotel Cæsar, før jeg deretter tester ut zombiehjerne-gelèen som jeg laget i natt. For dere som enda ikke har sett videoen fra da jeg lagde gelè i natt, kan dere TRYKKE her! :-)

Hva synes dere om produktene? Handler DU mye hos Dragens Hule?
Vi reblogges!

Feministisk koz - I NEED help from YOU!

Tankeland

Fristelser, dårlige vaner, fristelser, svakheter, fristelse, irriterende vaner, fristelser, usunnhet.
Fristelser og svakheter, vi alle har det. Noen har det i småe bøtter, andre i store tanker.
Uten å skamme meg for det i hele tatt, jeg har mine svakheter innen søtsaker og fett.

Saken er.. Jeg har en god del appelsiner, bananer og epler i kjøleskapet. Jeg KUNNE sittet og nøyet meg med det i kveld. Men hva gjør jeg? Jeg får pappa til å kjøre meg ned til sentrum etter at han har vært på besøk hos meg med min søster Digris, også handler jeg følgende:


Cupcakes - Because Lady Gaga tempted me so <3
Og ikke mobb, jeg er klissete klar over at cupcakes og rosa bryter matcho og dødsfryktete-stilen min enda en hakk nede i en do med rosa oppkast og homofile toalett rør...

Men dette bryter vel ned Barbiedukke-stolpen igjen litt?

Minus Love Heartsen maybebaybiiii..

Og til slutt. Snart skal zombiehjerne-geleskåla mi testes ut, når jeg nå har anskaffet meg gele!:


Ja, i tillegg til at jeg har en halvfull potetgull-pose igjen fra i går... Hehe, hva gadd jeg egentlig dette for? :-P


Så skal jeg ta på meg pasientfillene...
Er det noen smarte krek som leser bloggen min just nu som har noen tips til hvordan en som er veldig svak for fristelser, kan klare å lure dem? Noen som har noen veldig lure huskeregler eller "jukse"lapper på å faktisk kunne motstå gamle vaner som jeg nærmest har prøvd å vendt om fra sukkerbiter til frukt og brød i snart 5-6 år uten at det har lyktes?

For jeg har ikke byttet livstil så mye? Jeg spiser en del mindre snop enn før, men jeg er enda ikke fornøyd? For det er ikke alltid det blir enten eller, for mange ganger går jeg for begge to, både morra og datra liksom. Ingen planer om å totalslutte med godterier og bytte det helt ut... Men jeg søker gjerne noen tips til hvordan jeg lettere kan "lure meg selv" til å bruke mindre penger på søtt og fett, og mer på grønt, grovt og andre ting som bygger opp helsa og psyken mer stabilt i lengden!

Please doctor, heeeelp me! I am so lonely, and I need you so mutch you dirty, little, creep!

Vi reblogges!

VOKT DEM FOR KOMMENTAR 6(666)!

Tankeland

Bloggen min har et firesifret kommentarliv nå.
Den som skriver kommentar nummer 6666 får en liten overaskelsespremie!

Hvis kommentar nummer 6666 skulle bli skrevet og dullet ut av en anonym eller noen uten blogg, da tar jeg bare den kommentaren som kommer etter det igjen som ikke er en anonym.
What kind of suprise vedkommende vil få, skal ikke ikke la dere forstå, her og nå!

Haha...

Neida, så... Også til noe annet.
Nå skal jeg kose meg jeg.
For dere som har tittet og apet dere innpå bloggen min tidligere i dag, så kan dere se at jeg har noen filmer å glane på i all beskjedenhet og frykt.

Og her er det som ligger i verktøykassa mi av aparater til å få kvelden til å funke maksimalt:




Sådæsåå!
Nå skal jeg finne lykken på livets tranevei, en kuk tatt av strømmen, her kommer jeg!

Vi reblogges!

En ganger seks, og en pizza!

Tankeland

En butikk uten pølsebrød er som en butikk uten pølsebrød.
Skal ikke si noe mer om Aunasenteret, enn akkurat det. For så lenge det er bare til i kveld så skal jeg ikke skyte en tornado med kritikk mot en av de butikkene i Oppdal som egentlig er blant mine favoritter.

Vel, på jakt etter blant annet pølsebrød, fant jeg i alle fall en del andre ting. Mest av det er sånne avskyelig kjedelige a4-ting som dere ikke gidder å bry nesa deres med, egentlig er jo alt det, men tok likevel portrettbilde av de varene jeg liker mest. Sånn fordi jeg er så snill og sånn :-)





TADDA!
Så får jeg se da vet dere, om jeg gidder å dra tilbake til noen butikk senere i dag/kveld for å finne noen pølsebrød til de totalt 48 pølsene jeg har, og da er ikke buksepølsa regnet med! ;-)

Vi reblogges!

THE UNGLORY HELL SPEAK IN MY HEAD!

Tankeland

De største gledene i live er de små, sa den lille uvitende jenta på skoleavslutningen som fikk hele foreldregenerasjonen til å tørke sine tørevåte øyne!

De største gledene er ikke nødvendig bare de minste, sa den eldre og bedre vitende Aylar Von Kuklinski, som ikke rørte like mange, men faen da! Er da ikke konkurranse her, er det det? :-)
Jooo, livet er en slags konkurranse. Noen konkurrerer i dumskap, noen konkurrerer i å få den største grisen før slaktinga til jul, og angre konkurrere i noe helt annet!

Klitoris Vs. elektrikker? Det er det store spørsmålet! Eller, det største spørsmålet er om jeg er ravende sinnsyk og om jeg har tørna! Ja for faen! :-)

Ok, skal nå bare legge ut saken min (slapp av, ikke noen penisbilder i dette innlegget mine kjære små sinte barn ;-) ), har vært på Spar og henta meg en pakke. Dæven hakke, vet dere hva, jeg har fått nytt navn jeg!
Se her davelllll!:

Smokie ask: Who the fuck is Alice???
I fucking ask: Who the fuck is Anders F. Storli?
I know about Andreas, but Anders? Fool!!!

Okok, pakka er fra Dragens Hule. Overaskelse kukksugere!!!
Tre t-skjorter og to børster.
Starte med børstene? Tjash, okok, så gjør vi det:


SÅNN! PUSS OG KYSS GOD NATT!
Nei, ikke helt enda sleepyheads! For først skal vi ta en omvisning på de 3 t-skjortene mine! Og denne gangen har alle t-skjortene motiv både forran og bak, akkurat som meg! Because Im a sexy, dirty monster from Transylvaina! :-)

T-skjorte nummer 1. Forsiden!


T-skjorte nummer 1. Baksiden!




T-skjorte nummer 2. Forran!


T-skjorte nummer 2. Baksiden!




T-skjorte nummer 3. Forran!


T-skjorte nummer 3. Baksiden!

Sånn! Da var også den pakka blottlagt for det offentlige!
Nå skal jeg redigere en video som jeg filmet i dag som jeg håper å legge ut på bloggen i kveld, i verste fall i morgen!

Vi reblogges! :-)

KAMILLA OG TYVEN - Tidenes norske barnefilm?

Tankeland

Nei, det er nok ikke det. "Kamilla og tyven" så jeg for første gang med Siri i natt. Det vil si. Bare den første filmen, for egentlig er "Kamilla og tyven" to filmer som egentlig er en film. Blant annet fordi at del 2 fortsetter der den første sluttet, i følge Siri og coveret.

Har enda ikke sett del 2, men etter at jeg så "Kamilla og tyven", del 1 i går, så bare må jeg se fortsettelsen. Jeg er normalt ikke storbegeistret for norske filmer, og spessielt ikke barnefilmer. Men "Kamilla og tyven" er et unntak, den kan virke kjedelig og langdryg for mange, spessielt unge i dag. Men jeg syntes helt opprinnelig at det var en veldig fin, morsom, koselig familiefilm som jeg vil ambefale!


Disse fant jeg altså på Domus i dag! "Kamilla og tyven" og "Kamilla og tyven del 2" i samme dvd-cover, for totalt 59.50. Også er det volum 2 av tv-serien "Judas" som gikk på TvNorge for noen år tilbake, for 10.00 kroner! BILLLLIG!

I tillegg har jeg gått litt amok på Nille i dag, samtidlig som jeg og ei annen venninne gikk litt frem og tilbake før hun skulle på jobb i dag, kjempetrivelig venninne av meg det også :-) Alltid koselig å "henge" med Ingrid! :-) Vel, enyway, her er det jeg fant på Nille som jeg kjøpte mens jeg og Ingrid gikk rundt i Oppdal før hun skulle på jobb i dag:

2 bokser "Cotton candy" - sukkerspinn!


+ Litte grann mer snop! <3 Godteriet fra Nille ble på totalt 175.50 kroner, altså det som er på dette bildet, pluss sukkerspinnboksene over :-)

Jeg herved elsker Nille-butikken på Oppdal og skal gifte meg med alle som jobber der <3 :-)

Har forresten ordnet med en liten ting til bloggen min i dag, noe som sikkert er litt sært, men jeg har gjort det til hensyn for yngre lesere. Mange av dere har fått med dere det nakeninnlegget mitt, hvor jeg stillte opp helt naken, og dette var visst nok noe som ikke falt i smak hos alle, noe jeg var dypt forbredt på, på forhånd. Saken er at jeg sendte en mail til hjelp@blogg.no i kveld og ba om å få en advarselboks på bloggen min som dukker opp. Vedkommende som mottok mailen min, som heter for Victoria, har sett på bloggen og nå laget en boks. Så nå kan i alle fall fremtidlige bli advart "mot meg" på forhånd i det minste! :-) KLIKK HER for å se innlegget som noen har reagert på i dag og i går.

I will be back! Mohahaha! ;-) But right now; candytime!!!!! :-D
Vi reblogges!

NEW BOOK: A LONG HARD ROAD OUT OF HELL!

Tankeland

Først og fremst av alt!
For en helvetes bra vær det er ute nå! Sola skinner, himmelen er forførende blå som noen svensker få, og temperaturen er god og eier nesten ikke noe vind, ikke som jeg har enset meg i alle fall!

Jeg er glad, jeg har sovet godt i natt. Riktignok har jeg hatt noen rare drømmer, jeg har drømt blant annet at broren min har fortalt meg at han og en kompis har funnet opp en helt ny dialekt i fylla... Yeah right, også har jeg drømt andre ting også som jeg har forgoten!

I dag er første gangen på svært lenge at jeg våknet helt utvilt og følte meg bra og klar i hode, og noe kan faktisk ha med enkelte ting som har skjedd de siste dagene, men det er for privat for denne bloggen her, hahaha, nå kan de fjortissa på Oppdal og de eldre fjortissa på Oppdal lure når de ser jeg passerer nå tenker jeg. Og også dere andre rastaflettene utenfor Oppdals land og rike!

Bøker er jeg svært dårlig på, både å lese og å skrive! Likevel har jeg funnet meg en bok jeg har bestemt meg å lese ferdig, enda hele boka er på engelsk. Den er på 270 sider, noen bilder underveis, men også sabla mye tekst til meg å være!

Hokus pokus, her er nyboka mi i fokus:

"Marilyn Manson - The long hard road out of hell", av/med Neil Strauss.












Så jepp. Dette her er altså en biografi som jeg SKAL lese fra start til slutt, uten noe juks! :-)
Men da skal jeg hive i meg noe frokost og prøve å ta noen bilder ute før sola går helt ned!

Vi reblogges!

NIGHTMARES ARE FOR FUN

Tankeland

Nightmares are for fun, and sweet dreams are made by this!
Offisielt og uoffisielt så elsker jeg horror og en god dose avskyelighet!

Jeg håper at noe av det underholdningsmateriallet jeg har skaffet meg nå kan by på noe av det!
I går sikret jeg meg det siste Nemi-bladet som ser noe bloddrypende ut med "Zombier" som tema. Gleder meg til å forhåpentlig vis rive av plastikken på det bladet i kveld og lese på det da.



Nettopp skrevet 3 a4-sider brev til ei venninne jeg skal møte litt senere i dag. Har nå prøvd å skrevet ned mest mulig av tanker og ting jeg har ønsket å si henne i snart et halvår, som er den tiden jeg nesten ikke har hørt fra henne, og begynt å tenke at jeg snart må ta hintet... Men fått en mulighet til å få møte henne i dag, og den skal jeg gripe, selv om jeg frykter at tiden blir kort i og med at hun er på jobb..

Vel, etter at jeg skrev de brevene hun skal få i dag, så gikk jeg ut og sjekket postkassa. Der fant jeg en cdon-pakke, med følgende innhold av Blu Ray-filmer!:


"You, me and Dupree".


"Once upon a time in Mexico" og "Hanna".


"Cabin fever" og "The blair witch project".

Sånn! Innlegg publiseres så snart jeg har skrevet ferdig. Hehe.
Og vips, var det gjort!

Sett noen av disse filmene? Eller flere, hvilken liker dere i såfall best? :-) Og hvorfor?

Vi reblogges!

GROTESKE GLEDER!

Tankeland

Først skal jeg starte med noe som kan være en gladnyhet!
For første gang på jævlig lenge i dag fikk jeg endelig sms fra hun som jeg har savnet og ikke fått kommunikasjon eller tilbakerespons fra siden i høst! Jeg skrev en kort sms for litt siden at jeg var på jobben hennes i dag og spurte etter henne, at jeg hadde noe jeg vil gi henne og noe jeg veldig gjerne vil si. Endelig, i dag svarte hun. Det var bare å komme innom, og selv om hun ikke visste hvor god tid hun måtte ha, så fikk vi ta det som det kommer i morgen. Også avsluttet hun med et smilende smiley! :-)

Ok, så, det er for i morgen dagen. Jeg er livredd for det faktum at jeg sikkert får alt for dårlig tid, siden hun tross alt er på jobb da, og greier... Men, ok!

Så til det andre. Hentet a-post i dag! Jau, du trengte ikke være synsk for å gjette Dragens Hule.
Er blant annet en geleform, formet som hjerne jeg har tenkt på å bestille en stund. Haha, beste unnskyldningen jeg kom med...


Ny bein-tskjorte, fronten av den!


Bein-tskjorte, bakfra!


Engangs blodkapsler!


Geleform, formet som en hjerne!


Også har jeg bestilt 2 parr av samme type hansker! Er fortsatt vinter, snø og kaldt i Oppdal! :-P

Men da må jeg ut jeg en tur!
Handle mat og middag til kvelden, så jeg ikke sulter før jeg skal møte igjen venninna mi igjen i morgen, for første gang siden august!

Halelujah motherfucker!
Vi reblogges!

Oppdal sentrum-gjenferdet på tomgang

Tankeland

I løpet av dette døgnet har undertegnende gått samme vei, frem og tilbake fra hjemmet sitt til Oppdal sentrum fire ganger..
Første gangen var i natt da jeg tok bildene til innlegget "Autistens skygge - I nattens pris" (et innlegg jeg forsåvidt er rimelig stolt av og håper du vil ta en titt på..), andre gangen var i 10-tiden for å hente en pakke fra Dragens Hule som dere kan se her, tredje gangen var for å hente en pakke fra cdon som jeg hadde fått hentelapp på.. Men pakken var ikke ankommet enda, bare hentelappen...

Fjerde og forhåpelig siste gang i dag var egentlig ikke for å dra tilbake til posten for å sjekke på nytt om cdon-pakka var ankommet, selv om det endte med at jeg gjorde det også.. Fjerde gangen jeg gikk ut i dag, var det egentlig fordi ei veldig god venninne av meg som betyr mye for meg, ringte og spurte meg om en tjeneste.. Så da ville jeg ikke skuffe henne, fordi hun betyr så utrolig mye for meg, og jeg må innrømme jeg er noe svak for akkurat henne. Vel, etterpå gikk jeg til posten igjen, og da var dagens andre og siste pakke kommet: Cdon-pakka!

Og den pakka inneholdt 4 Blu Ray filmer jeg bestilte søndag eller noe, disse:

"The witches of Eastwick", fra 1987. Med blant annet Cher og Jack Nickelson.
"Space Jam", fra 1996 med blant annet Snurre Sprett (som ikke er en ekte person) og Michael Jordan.


"Der untergang", fra 2004 med blant annet Bruno Ganz (som Adolf Hitler).
"The Crow" fra 1994 med blant annet Brandon Lee, som faktisk døde under innspillingen av denne filmen.

Beklager de roserammene på bildene, men jeg er litt lei av bilder av kun filmcover, så da har jeg homset de litt opp med picnik.com :P
Elsker den bilderedigeringssiden, og hater at den skal legges ned om noen måneder...

Enyway, nå skal jeg se en film jeg.. Nå er jeg lei av å gå frem og tilbake. Også har jeg ikke sovet på snart et døgn. Og ikke spist siden jeg spiste 4 beskjedne brødskiver i 7-tiden i dag tidlig:P..

Vi reblogges!

EMILY THE STRANGE + OTHER STRANGE THINGS FROM THE DARKNESS

Tankeland

Another new day, in the same old fucking world.
Har døgna i natt, igjeeeeen. I 7-tiden i dag fikk jeg sms om at enda en ny pakke fra Dragens Hule var ankommet Oppdal, så i 10-tiden gikk jeg på postkontoret og henta den.

Lyst til å se innholdet? Det driter jeg i om du vil, jeg kjeder meg og har tenkt å legge ut bilder uansett! Hehe:-P
Så alle fitthøl og mokkamenn, her har dere alle bilder av my new stuffs!:


Hodeskalle-statuet! Jævlig stilig forøvrig! :-)


Emily the strange-buttonsett!


Emily the strange-vekkerklokke!


Ny hettejakke! <3


Ny t-skjorte! <3 I xl-størrelse som vanlig! :-)


Og til sist: Putevar! Må bare skaffe puter å ha de på først! :-)

Da lurer jeg på om jeg skal tilbake til posthuset, eller om jeg skal vente til i morgen i stede.
Fikk hentelapp i posten for litt siden, har også mottat en pakke fra cdon i dag. Hehe.. Men vurderer å spise litt igjen først, har ikke spist siden jeg spiste 4 brødskiver med kaviar til frokost i 7/8-tiden i dagtidlig..

Også er det så jævla kaldt, huff... Brr.. Skal uansett til terapauten min i morgen... Hm,, men ender nok med at jeg henter pakka i dag uansett.. Selv om jeg alerede har vært på posthuset tidligere i dag som dere ser...

Ønsker alle sammen en strålende god onsdag!
Vi reblogges!

Ragnaråkk sprer kjærleik

Tankeland

I dag har det vært en lang dag. Jeg har for det første ikke sovet siden jeg sto opp klokken 19 i går. I natt har jeg snakket mye med min bestevenninne Sara over Skype på cam. Både i natt og i dagtidlig.

Rundt 13-tiden dro jeg til Domus for å møte min kompis Rune, vi dro hjem til meg og så "Rocky Horror Picture Show", og han takket meg faktisk for å vise han den etterpå, hvilket som betyr at han likte den! :-)
Mens jeg gikk på Domus for å møte Rune som avtalt, hentet jeg en pakke på posthuset fra Ragnaråkk.

Et par sko og en ny bukse. Skoene var dessverre litt trange og vonde å gå i, og det gjettet da jeg bestilte skoene denne uken, i mannestørrelse 42 som dessverre er den største størrelsen jeg finner på ragnarakk.no.


Slik ser de nye, småe skoene ut. Jeg får de på meg, men de er ikke store og behagelige nok.. Vanskelig å finne gode nettbutikker i Norge som selger kule og gode sko over gutte/mannestørrelse 42...


Her er fronten av min nye bukse: Obey trousers.


Og slik ser buksa ut fra siden.


Og slik ser buksa ut bakfra!

Er nå en ting som irriterer meg, utenom det med skoa, og det er fakturaen... Finner intet kid-nummer... Og er usikker på hvor kontonummeret eventuelt står. Alt jeg er 100 prosent sikker på er totalsummen som skal betales innen 3. februar..

Får bare sende en mail og spørre.
Vi reblogges.

SIRI HAR GITT FARGER TIL DEN DØDSTRØTTE SOFAEN MIN! :-)

Tankeland

Så har jeg ENDELIG fått møtt igjen Siri, har ikke sett henne på... 9 dager tror jeg... Altså siden hun dro til Bergen med togen i 05-tiden, onsdag 11. januar. I dag, eller i går blir det vel egentlig, siden det nå er blitt lørdag. I går, altså mens det enda var fredag fikk jeg ENDELIG møtt igjen den fantastiske gojenta som jeg har savnet siden onsdag forrige uke, savnet hver jævla dag. Har lovet at jeg skal hjelpe henne så godt jeg kan, og så mye jeg kan, med det jeg kan hjelpe henne med, angående flytting. Skal heldigvis ikke flytte fra Oppdal, men til et annet sted, faktisk blir hun flyttende enda nærmere meg, hvis jeg ikke har tatt helt feil av stedet hun skal flytte til. :-)

Da jeg ankom døra hennes i går (fredag) rundt 17-tiden begynte vi med å pakke inn bøkene og filmene hennes i noen tomme bananesker... Hun hadde da bare 3 esker, så hun måtte etterlyse noen flere kasser, som to andre venner av henne kom med på døra. Uansett, vi fikk ikke pakket så veldig mye i dag, på grunn av blant annet få kasser og slik, men en start er det jo.

Enyway, vi snakket og koste oss, spilte hangman over nett, også videre. Har virkelig savnet henne masse, hun er den beste vennen jeg har i hele Trøndelagsområdet, og verdenen min hadde gått under om jeg hadde mistet henne. Og da tenker jeg ikke "bare" på om hun hadde flyttet fra Oppdal, noe som også er en trist tanke å tenke på nå, men tenker på om jeg skulle miste henne i hele tatt, for den tanken er dritvond, fordi hun er så uerstattelig bra!

Men, nååå, skal jeg komme til det jeg ville vise dere i kveld. Hun har i to år hatt et teppe/laken som hun ikke har brukt selv, derfor har hun vært så utrolig søt at hun spurte om jeg ville ha det. Noe jeg ville. Var litt usikker på hvor bra det passet inn, og var litt skeptisk, men det var mest på grunn av at det var så mange farger! Men vet dere, når jeg nå fikk tatt det med hjem, så ser jeg at Siri har helt rett! Det passer faktisk veldig godt inn, til tross for veldig mange farger! Tenkte at jeg skulle henge det over døra på badet først, men ikke faen: Her kan dere se lakenet jeg fikk av Siri i går:

Har her "brettet ned" sofaen slik at den blir mer en dobbeltseng som jeg kunne legge lakenet/teppet på slik at dere kan se hele mønsteret/bildet av dragen! <3 :-)


Dobbeltseng er blitt til sofa igjen! SEEE, Siri har rett! Det passer godt inn hos meg! :-) Sorry, den randomme og hvite bøtta som har bekka til høyre :-P


Og til slutt  har jeg plassert putene, bamsene, kattelakenet mitt og meg selv i sofaen, så nå er alt det vanlige i sofaen igjen, i tillegg til at sofaen er bare så mye mer tilfredstillende deilig å se på nå, takket være Sirivennen min :-)

Men da skal jeg enten lage 2 ostesteaklets med spagetti, eller 6 pølser med brød og ketsjup før jeg tar kvelden og lader opp til at jeg skal hjelpe dronninga mi med flere flytteting i løpet av dagen, det vil si etter at natta har forandret sin drakt og kledd seg ut som dag igjen! :-) God natt alle søte drager, vampyrer, exorsister, varulver, massemordere og groteske kosedyr der ute! :-) Kleeem til alle og enhver!

Vi reblogges!

Ps: Satser på at første blogganmeldelse på min nye blogg theblogpolice.blogg.no vil komme enten i dag, eller i morgen (søndag), om Hanne Lisa legger ut noe før der vet jeg ikke! :-)

Kuklinskis eget varme, boblende fotspa

Tankeland

Stemmer det! Og nei, jeg har ikke fått meg jobb på et eller annet spa verken i inn, eller utland!
The cause is that: Bestilte meg for noen dager siden en fotbad-maskin som kan gi deg varme, infrarød varme, massasje eller boblebad. Eller: Alt på enn gang er også et valg! Flere muligheter, og vet dere hva, det koster ikke så mye heller. Maskinen har jeg bestilt på cdon.no, og den koster 379,00 kroner. Betalte til sammen 428,00 kroner med frakten som ente opp på 49,00 kroner. (Frakten blir dyrere på tekniske ting, enn den gjør på cd`er og filmer)

Siden jeg enda ikke har noen rene, eller tørre håndkle, så har jeg selv ikke testet den ut, enda. De sorte håndkledene mine ligger enda i vaskemaskinen og jeg har ikke plass til å henge de til tørk før noe annet som ligger på tørkestativet mitt akkurat nå, tørker ferdig. Og de røde, ligger i skittentøykurven, og jeg vil helst ikke bruke skitne eller våte håndduker etter jeg har testet maskina; som forresten ser slik ut:



Gleder meg til å sette begge føttene i den, etter at jeg har lest noen punkter i bruksanvisningen (som står på norsk), og at jeg har tørkle ledig!


Fant forresten ut noe i går da jeg snakka med min søte venninne Kine over Skype.. Vi var innpå Dragens Hule som snakketema en liten stund. Og vips fant jeg ut at jeg skulle inn på nettsiden, for å finne ut hvor mye jeg har brukt, for det fins jo historikk der. Jeg la sammen alle summene på regningene jeg har betalt for Dragens Hule:



Siden 22. mai 2011 har jeg brukt 14 884 kroner og 50 øre på Dragens Hule! Og da har jeg enda ikke regnet hva jeg har brukt på cdon.no, platekompaniet.no og andre nettbutikker! Hehe!

De gærne har det godt.
Vi reblogges!

Det er blod på badet, en sort katt i senga

Tankeland

Da har jeg vært ute for å delta i noe som skulle vært et ansvarsgruppemøte. Møtet ble fremskyvet, da det var bare jeg og ei til som dukket opp, min kontaktperson knyttet til jobb og arbeid (har asperger syndrom og add..).
Vel, vi fikk i hvertfall noe godt ut av tiden, vi har nå vært og snakket med noen som skal prøve å hjelpe meg å skaffe tak i en støttekontakt som det het før. Så jeg blir oppringt mest sannsynlig av en dame i morgen, som jeg skal møte, som skal hjelpe meg å finne en eller ei som kan være passende at jeg gjør ting sammen med, mer sosiale ting.

Har forresten fått enda en pakke fra Dragens Hule i dag. Nytt sengesett, badematte og fire button-knapper! :-)
Akkurat som forrige sengesett, og det før der igjen så har også det nye to forskjellige sider, både på pute og dynetrekk!

Sengesett, side 1:


Sengesett, side 2:


Og her er buttonknappene! :-) Nightmare Before Christmas-sett;


Og er er badematta mi!:


Men da har jeg egentlig kjempedårlig tid før mamma kommer om 19 minutter. Bør i hvertfall rekke å støvsuge litt til da!
Skal vise mamma "Rocky Horror Picture Show"-filmen, har jeg tenkt!

Vi reblogges!

BLACK PHOTOSESSION - 15. JANUAR 2012

Tankeland

Her har dere flere av bildene jeg tok i dag. Har fra før brukt fire under mitt dikt om han som går på forelskelsens torner.



































Da skal jeg ete litt før jeg kanskje skal tenke på å lade blodet mitt til ny dag i morgen, med jobb blant annet!
Vi reblogges!

FULLSTENDIG REPO!

Tankeland

Nai, denne bloggen skal ikke legges ned til fordel for en ny blogg.. Fullstendigkaos, skal fortsatt være min verden! Og bare den! Saken er at jeg har fikset meg filmen "RepoMen" i dag på Expert. Og selvsagt noe småsnop i kveld også, litt mindre enn i går, men pytt og spytt!



Hva gjør dere i kveld! Hva er deres planer for denne helga? :-)
Vi reblogges!

HELG = FRÅTSERI OG LATSKAP

Tankeland

For meg er det ikke bare helga, men stort sett hele uka som skal forbinnes med to av de skjønneste dødssyndene som er skapt; fråtseri og latskap!
Livet er et eventyr med mørke og gode punkter, og det gjelder å fargelegge og skrive eventyret, og sin egen bok så godt man kan med de blyantene man vil.

Når boken er ferdig, er det ikke noe mer, verken noe himmel eller helvete. Himmel og helvete er det finner i forskjellige grader og av forskjellige kategorier på jorde, slik jeg ser det.
Jeg elsker å leve, og gruer meg ikke til å dø. Det eneste jeg ikke vil, er å dø før jeg har levd nok! Før jeg har et liv stappfult av minner, med gode venner, og også alene!

Har nettopp vært ut og testet frakken jeg hentet på posthuset i dag. Igjen har føttene mine blitt enda svettere og varmere på grunn av de jævla varme ullsokkene, men det er bare å ta et fotbad eventuelt, uansett er det ikke så farlig med det nå siden jeg skal være alene i hele kveld uansett.

Var først på Expert og fikk kjøpt meg en julefilm faktisk, generelt avskyr jeg jul, og det vet dere. Men Jim Carrey er for meg et unntak av hva jeg skal tillatte meg selv:



Den skal jeg se nå, ETTER at jeg har fått satt en Grandiosa inn i ovnen, faen blir mye pizza på meg denne uken. Haha! Også når pizzaen er ihjelspist så skal jeg terrorisere sjela mi og kroppen min med disse hærlighetene! :-)


Ønsker alle smådjevler der ute en god helg!
For vi er noen djevler alle sammen, enten vi liker å innrømme det eller ei! :-)

Vi reblogges!

"BEETLEJUICE" ANKOMMET KASSA!

Tankeland



Tirsdag forrige uke så jeg Tim Burtons "Beetlejuice" på dvd for første gang hos Siri. I dag kom filmen til meg som et spebarn som en måke hadde plassert i postkassen, på Blu Ray-formatet selvfølgelig! :-)

Vi reblogges!

LILLE PUSEKATT, HVOR ER DU HENN?

Tankeland

Lille pusekatt, hvor har du vært. Har du vært hos mammaen din?
Det er forsåvidt helt uinteresangt, saken er at jeg har ingen katt. Men i dag fikk jeg et pledd fra Dragens Hule, rettelse; jeg mottok det etter at jeg hadde bestilt det selv, fra Dragens Hule

Pleddet var en del større enn jeg hadde forestilt meg på forhånd, som regel er en god del stuffs fra den butikken mindre enn jeg forventet. Jeppsipepsi, jeg vet at det står størrelse, mål og vekt og den slags informasjon på selve nettsiden, men det ser jeg lite på. Har nå tatt bilde av pleddet så dere kan se.



Sånn, nå har dere sett det!
Nå må jeg rydde, vaske og støvsuge litt mer, samt å barbere meg og ta en dusj før Siri kommer innom en gang mellom 15-18-tiden og blir her frem til i morgen tidlig, da hun drar til Bergen eller noe for å være der noen dager/uker.
Vi skal døgne, og se den ene filmen etter den andre, og jeg gleder meg veldig jævlig mye, mildt sagt!
Vi skal lage hjemmelagd pizza, noe som er og var hennes ide, hun hadde visst en del ingredienser hjemme selv, som ikke kan stå hos henne mens hun er borte en tid. Derfor var det best at hun bruker det hun har på foreksempel hjemmelagd pizza. Og da skal vi lage også deigen fra bunn, helt selv! Bakermestrene Harepus slår til i kveld! Legg vekk koffertene deres...

Var på Kiwi i dag, og handlet inn noen tomater og litt ekstra salt til pizzabakingen, samt litt ost. Alle andre ingrediensene skulle visst hun ta med selv, slik jeg forsto det, pluss kjevle.. Hehe, har ikke kjevle selv enda!
I tilegg har jeg gått for innkjøp av brus og potetgull som vi skal kose oss med under skrekk/horror-filmtimene våre i kveld og i natt, og i morgen tidlig.





Også, som vanlig har jeg fikset meg månedens Nemi.
Ps: I det forrige bladet sto faktisk navnet til bestevenninna mi i, altså det jubileumsbladet nummer 100. Hun hadde skrevet en hilsing og den ble med. Men det var altså i det forrige, se om dere finner Sara Helene Germanotta (hun ække død, bare blogget lite i det siste) i det. Og da mener jeg fortsatt IKKE det bladet som jeg er avbildet med under, som er det nyeste, men altså det forrige som var nummer 100.

Her er forresten det nyeste jeg kjøpte i dag!



Daaaa ønsker jeg alle sammen en riktig god og fin tirsdag videre!
Stor klem fra Mr. Kaos/ onkel Aylar!

Vi reblogges!

DET KOM EN SLAGS NISSE I ÅR OGSÅ

Tankeland

Ikke før i går, torsdag 5. januar åpnet jeg jula, forså å lukke den igjen. I går var jeg hos mamma, som jeg ikke har vært til, siden noen dager før jul. Jeg feiret ikke julaften, og var alene som dere vet, hele den dagen, med vilje.
Fra før har jeg alerede fått et kamerastativ fra min far, da han var innom noen dager mellom julaften og nyttårsaften, stativet kan dere se, ved å klikketrykke her!

Og her er de tingene jeg fikk fra mamma, og tanter og annen slekt fra mammasiden:










I TILLEGG fikk jeg et telenor-kontantkort på 300 kroner som jeg har kastet nå, etter at jeg tastet inn de 12 sifrene i ladekoden. Også fikk jeg en pose med skumnisser som alerede har kommet ut av den andre siden av kroppen min. ANUSUTGANGEN! :-p

Da skal jeg til Siri igjen!
Apropo Siri: Hun har åpnet blogg: smindy1234.blogg.no :-) Verdt en titt

Vi reblogges! :-)

HEY ZEP, DO YOU WANNA PLAY A GAME? (mine PS3 og XBOX360-spill)

Tankeland

For dere som tror at det eneste jeg har i hyllene mine er filmer, cder, bøker og blader, så har dere nesten rett. Men dog ikke helt. Jeg har også noen få spill liggende. De fleste spillene mine har jeg ikke hjemme på hybelen, men fortsatt hos mamma til jeg senere får flyttet til et enda større sted. Har en STOOOR bunke Play Station2-spill og også noen gamle pc-spill liggende igjen der, som jeg ikke kan vise dere nå.
Det jeg har hjemme hos meg selv i sittende stund er kun Play Station3-spill og Xbox360-spill, det vil si alle utenom ètt PS3-spill som brodern låner av meg.

Men enyfuckingway, her er de spillene som er mine som jeg har hjemme hos meg nå på denne siste dagen i 2011.

♥ Mine Xbox360-spill:










♥ Play Station3-spillene mine:




Jepp, dette er altså de spillene. Ett Xbox360-spill som manglet, og det var "Smack down vs. Raw 2008". Hvis jeg ikke husker feil, så er det min bror som låner det nå...
Vel, da skal jeg ta oppvaska og få i meg frokostmiddag, nettopp stått opp. Snakket noen timer med min bestevenninne Sara over Skype i natt, utrolig god bestevenn å ha. Sara hvis du leser dette; jeg er så utrolig glad i deg <3

Ønsker alle sammen en god dag videre:-)
Vi blogges!

THE DRAGON HOLE (LAST MONEYBURN FOR 2011)

Tankeland

Litt før 11-tiden i dag gikk jeg ned på posten for å hente en pakke. Igjen har jeg bestilt og hentet meg en pakke fra dragenshule.no, og dette er nok den siste for 2011.
En fattig trøst på en såpass ensom og trist dag som dette her, i tillegg til at jeg føler meg litt småtørr i halsen, noe jeg begynte å føle meg først i går... Faen om jeg blir syk også nå, eller... Skal jeg bli syk så er det greit å bli det på en periode jeg synes er tom, tøff og velmodig uansett.

Men, nå skal jeg ikke skrive mer om det. Vil heller vise hva jeg bestilte i min årets siste pakke fra Dragens Hule i år, i hvertfall mest sannsynlig den siste..


Rødt og sort stripete bukseseler!


Djevelbamse! Har nettopp døpt han til Saddami Bushinky Hellsinki


En rosa Furry Bones Bun Bun Pink-bamse som jeg har døpt for Kine Pine! Oppdøpt etter en av mine beste og mest kostbare venninner <3


Liten pung med pentagramet på!


Ny bukse! <3 :-)


Krydderøser! Brukes akkurat nå kun til pepper og salt!


To nye buttonknapper! Pentagrammerket!


Dukket forresten opp en positiv ting til i dag utenom Dragepakken. Den hærlige medbloggeren Lykkelys har tegnet en tegning av hvordan hun hadde sett for seg meg som en mer eventyrtype. Og da ble jeg heldigvis og selvfølgelig en djevel, med sparp høygaffel som jeg stikker litt i forskjellige ender.


Bilde tatt fra: lykkelys.blogg.no

Klikk her, for å se hele innlegget hennes, som jeg likte godt! :-)

Tusen takk igjen min gode venn.


Nå sitter jeg bare, alene og venter på at jula skal gi seg, og at kjærlighetssorgen jeg har hatt siden august/juli, og enorme alenefølsen og selvforakten kanskje kan ta litt ferie dit pepperen gror!
Sorry, kan ikke noe for det, men hater det som skjer, og tiden som er nå..

Vi blogges!

DRAGON SKIN + NR. 100 JUBILEUM

Tankeland

Først av alt! Nei, min mentale psyke har ikke forandret seg spessielt når det gjelder tatoveringer, piercing og hår/frisørting. Jeg kan fortsatt IKKE være i nærheten av noen som snakker om tatoveringting, hårfarging, piercing og slik. Jeg svimer av og spyr, så det var så vidt at jeg plukket med meg den plakaten jeg nettopp har hengt opp der "No parents"-plakaten hang..

Problemet var at den "No parents" plakaten jeg hadde ble for kjedelig, barnslig og lite meg... Så fant jeg den nye jeg har erstattet den med. Og jeg vet at "Dragon skin" har noe med tatovering å gjøre. Men håper ikke at noen skriver noe tatoveringsaktig til meg av den grunn, for jeg blir svært svimmel av det og håper dere tar hensyn til det.
Det var for dragens skyld at jeg valgte plakaten, og her har dere den:


Så ber alle sammen.. Dette er ikke et av mine ironiske innlegg! Alle som jeg skal møte i fremtiden og slik, hver så snill, ikke snakk om tatovering, piercing eller hår/frisørrelaterte ting. Jeg hører fort en lys lyd i hode, og blekner veldig fort av slikt... Syns det er litt vanskelig å snakke om det og er ikke alle som kjenner meg i Oppdal som vet dette... Fordi jeg skammer meg, og det har gjort at jeg fort har forsvunnet når jeg har vært sammen med andre ute som har kommet på et av temaene... Huff...

Ja, og så til andre innkjøpet i dag. Nemi 100! :-)


Skal med andre ord til sengs med Nemi igjen i kveld. Beste pornobladet i verden! Hehe..

Tilbake til det som er litt sårt for meg. Om noen enda ikke har fått det helt med seg, og tror jeg spøker, vil jeg minne om innlegget jeg la ut om frisørfobien min i januar. Klikk her for det, tror jeg har skrevet litt om tatovering og piercing-tenkepå-plagene mine også...
Å se en tatovering går bra, så ingen som trenger dekke for noe, bare ikke snakk eller få meg til å tenke meg inn i Kaste Opp og Svime Av-land! :-)

Her har dere meg; en jomfru som aldri har hatt kjæreste, og ikke kan være i nærheten av noen som f.eks farger håret, snakker om hårfarging, tatoveringer eller piercing. Ynkelige faen! Not a big suprise that I hate myself sometimes.

Da skal jeg tilbake til butikken, for var noe jeg glemte, blant annet middag for i dag! Hehe...
Og her sitter jeg på nesten tom mage å tenker på noe jeg syns jeg er svimlende... Nei, må komme meg ut og på butikken igjen nå før det er to late! :-p

Vi blogges!

LAKKERLIG TILFREDSTILLENDE

Tankeland

Da var skjegget barbert nok en gang, jeg har nettopp vært ut og hentet to pakker, og det er alltid veldig tilfredstillende!
I dag var det altså to på en gang, en fra Dragenshule, og en fra cdon!

Har så og si gledet meg like mye til begge to, og fikk nesten utløsning da jeg gledelig fråtset meg i lykke da jeg åpnet pakkene!

Her er innholdet fra Cdon! :-)

"IT" på dvd! :-)


"The walking dead" sesong 1, Blu Ray! :-)


"Nissene over skog og hei", Blu Ray! :-)


"Harry Potter and the Deathly Hallows, part 2", Blu Ray! :-)


"By neotkek - Sex, murder & Rock`n Roll", cd og dvd! :-)

Det var altså multimediapakka fra cdon! Resten av uka er herved trygg i Satans varme hender! :<3 Hihi! :-)
Så skal dere få se innholdet fra Dragenshule-pakka før jeg nå trer inn i dusjen med litt onani og torsdagsvask! :P


Dragenshule-pakka:

Er ikke dette en jævlig sexy, sjarmerende lakkbamse så vet ikke jeg!!! <3 Elsker den! ELSKER DEN!
Den skal hete for Alexsandra Von Vaniljepepper! :-) Kombinert to venner igjen! :-)


Disse tre badeend-magnetene har jeg nå hengt på kjøleskapet! De er barna til de ekte badeend-jævlene som sitter ved vasken på badet mitt. Disse hetter for Pussy, Dickens og Hardcore Dukk!


Blooooodig forkle! Digg å bruke på skolen i matlagingstimer eventuelt, HVIS jeg får lov til å delta i noen fag for halvåret som jeg har spurt om lov til, via en simpel mail til Videregående her på Oppdal. Bare nevner det ;-p


Også var det denne "Necessary Evil"-buksa! :-) Som var dyrest av alle produktene i denne Dragenshule-pakka for denne gang <3 ;-)


Og forresten, er ikke denne pennen litt kul? :-) <3

Til sist har jeg også fikset meg to sorte roser, men har fire fra før :-) Bedre med 6 sorte roser i rosevasen, enn fire sorte roser! Hehe.

Da skal jeg presse meg inn i dusjen. Rene dusjpresset! Haha, hehe, hoho, hihi... Blæh!
Ok, snakkes da alle skjønne hanekammer, oksehorn, og Red Bull-birds! :-)
Ta godt vare på dere selv, dere er alle utrolig unike og totalt uerstattelige <3
Klem og hugses fra onkel Aylar!

Vi blogges!

MIDDAG ELLER FROKOST NÅ?

Tankeland

Livet mitt er en ensom tragedie uten mye mening, sunnhet, variasjoner, spenningen og sosialitet.
Når la jeg meg? Jeg la meg rundt ca. 13-tiden og sto opp for cirka en time siden, altså rundt 23-tiden... Nå har jeg laget frokost/middag/kveldsmat, kall det hva dere vil, og nattens meny er nudler med litt store kjøttbiter:


På jobb skal jeg ikke før klokken 10.00, så det tror jeg skal gå greit, siden jeg ikke er vanlig ansatt (i lokalavisen "Opp"), og med mine diagnoser og min tilstand kan jeg egentlig få gå etter to timer foreksempel, utifra hva jeg klarer og orker av dagsform og slik. Men et selvfølge hadde vært om jeg ikke hadde vært opp hele natta, men jeg later som om jeg bare står opp tidlig på dagen og at jeg jobber om kvelden, selv om det egentlig er omvendt :P

Nå skal jeg i hvertfall gå løs på mandagens Hotel Cæsar-episode på Tv2 Sumo, mens jeg drikker kald og god husholdning saft eller appelsin saft med nudler og kjøttbiter til. Og forresten; det blåser som FAEN UTE, hører det jævlig godt, og er litt skummelt, redd for at taket skal reise :P Hehe!

Vi blogges!

An acoustic man of darkness

Tankeland

Har vel tidligere i år lagt ut et blogginnlegg med diversje låter/musikkvideoer fra Marilyn Manson som jeg liker.
I tillegg har jeg også lagt ut et remix/techno-innlegg med Manson-låter. Det jeg ikke er like skråsikker på er om jeg har laget et innlegg hvor jeg har lagt ut og delt akustiske versioner av den fantastiske mannens verker!

Marilyn Manson - Leave a scar:


Marilyn Manson - Coma white

Marilyn Manson - Last day on Earth


Marilyn Manson - Heart shaped glasses

Marilyn Manson - Putting holes in happines

Marilyn Manson - The nobodies (Ps: Denne er litt sur(syns jeg))


Marilyn Manson - Working class hero (coverversion av John Lennons låt)


Det var det jeg har funnet av acoustice låter fremført av Marilyn Manson. Har også funnet noen akustiske Manson låter som ANDRE har covret; og her er noen av de jeg liker best på youtube av det jeg har hørt:

Rawrly - Dope show

Ophelia Rising - Speed of pain

Sarahh Jadee - The nobodies


Ao - Into the fire (litt kjærende stemme, men han er i hvertfall KJEKK <3 :-) )

Ao - Golden age of grotesque (Kjekkemannen igjen <3)

Jaimie - Running to the edge of the world

"Nien91" - Coma white

PunkStudioz - The man that you fear (småsur sangstemme, men...)

Sånn, da tenker jeg at jeg har lagt ut nok. Ble noe skriking og sure stemmer, på noen av videoene, men. Hehe.
Ønsker alle en god mandagskveld!

Vi blogges!

JULEKOS HOS JULEHATEREN!

Tankeland

Lønnen er på plass, skattefritt denne gangen! Til min store tilfredstillelse!
Kjøleskapet er igjen fylt opp med mat! Sunn mat! Og drikke. Begynte å bli litt småtomt, hehe.
Også har jeg enda ikke glemt at jeg bare lever en gang, tror ikke på himmelen, jeg tror på helvete, men tror at helvete er kun for de som er kald nok! Slik som han apekatta Breivik.

Syndere som jeg blir bare "straffet" med at jeg blir liggende i jorda, både kroppen og sjelen min skal råtne her på jorden og skape nytt liv til jorden, som i jord og slik. Ikke nytt liv bokstavelig talt!

Vel, nå krasje jeg skolissene, snubla i omsrøret og datt litt ut av sporet! For saken var egentlig bare at jeg skulle pælme inn et bilde av "førjulskosen" i min fullstendige kaosaktige verden:

To større Red Bull, samt en julestrømpe med sukker og fett og andre stoffer som gir økt sjanse for heartattack, samt årets julehefte: Nemi!
Nå har jeg to julehefter for 2011, enda jeg egentlig HATER jul... Spessielt julesanger, og juletradisjoner, ANDRES juletradisjoner, spessielt julebord, drikking og utroskap, og ikke minst alt det stresset som SPESSIELT kjærringfaenskapet om kring ødelegger seg selv og andre med... Åja, skulle egentlig bare fortelle hva det andre juleheftet jeg har er: "To trøtte typer" av Christopher Nielsen (Broren til avdøde "Jokke").

Da skal jeg turne inn på Sumofaen og se morgendagens Hotel Cæsar. Ja, jeg er tragisk, men det burde ikke komme som et elektrisk sjokk!
Vi blogges!

HJERTEINFARKTBRØD

Tankeland



Joda, det finnes flere hjerteinnfarktbrød i markedet, men i dag har jeg nettopp skapt mitt eget!

Ingrediens:
1 rikelig dose kaviar (nederst)
En spiseskje blåbærsyltetøy
To/tre striper jordbærsyltetøy
En dose pizzakrydder
En dose kanel

Dette er min praktfulle matrett i dag som skal øke sjansen for at jeg slipper å bli gammel og får lov til å dø ung! For jeg vil ikke bli gammel!

Har du laget Hjerteinnfarktbrød før? Fortell? :-)

Vi blogges!

BABYENE MINE TRENGER NAVN

Tankeland



KVAKK-KVAKK, KVAKK, KVAKK, KVAKK, KVAKK-KVAKK-KVAKK-KVAKK!
Kjære musejenter, kjære pølsegutter og også menn og kvinner, i alle aldre!
Jeg har tre djevelender som nå har ligget og kost seg på badet mitt i noen dager.

Nå er det på tide med en dåp, men det er krise!
For i sittende stund har jeg ingen navn til de. Tenkte en stund på Ole, Dole og Doffen, men NEI! NEEEEEI!
Også har jeg tenkt på Sara, Camilla og Elise, sånn random, men nei!

Jeg vil ha noen kreative og ONDE navn! Ond og søtt samtidlig! Noe som kanskje ikke fins enda.
Så kjære tatere der ute, hjelp meg!

Ps: Bildet ovenfor er tatt i kjøkkenvasken fordi vannet bare renner ned igjen i vasket på badet... Om djeveldåpen av badeendene vil foregå på kjøkkenet eller badet har jeg ikke bestemt meg for, kanskje jeg tar de med ut i sneen? Hehe, lets seeee.

Vi blogges!

MIDDAG OG TREKANT MED TO GODE VENNINNER I NATT :-) &lt;333333

Tankeland

Jepp, i kveld er det er det middag og trekant med to gode venninner. Vel, ikke sånn som dere tenker nå. Jeg spiser seks ostesmørbrød hjemme hos meg selv mens jeg har trekant-samtale på Skype med en av mine beste bestevenner Sara og Camilla på Skype!


Også en kopp med grå te og fem spiseskje sukker :-D



SE! JEG HAR VENNER JEG OGSÅ!
Vi blogges!

IKKE NOE PEPPERKAKER ELLER HARIBO PÅ MEG DENNE UKA!

Tankeland

Hehe, huff. Har nettopp vært på Europris og da hendte det noe som jeg ikke har opplevd før.
Før jeg gikk ut sjekket jeg kontoen og saldoen min på Visa-kortet som viste at jeg hadde 141 kroner igjen cirka (frem til mandag). Så gikk jeg og handlet da, og når jeg skulle betale kom totalsummen nesten på 160 kroner. Altså, mens jeg hadde gått rundt å handlet, så hadde jeg regnet feil. For jeg pleier alltid å regne ut sånn cirka hvor mye resultatet vil ende på, og jeg har alltid regnet veldig nøyaktig som regel. Men i dag bommet jeg, og det var litt flaut, men gikk heldigvis bra. Var bare for kassadama å ta ut to ting fra posen min, så gikk det bra til slutt; fjernet en pepperkakeboks og en Haribo-rull til 8 kroner :)

Slik endte pose-resultatet:


Nå har jeg cirka 7 eller 8 kroner igjen på kontoen frem til mandag. Heldigvis har jeg noen brødskiver i fryseren og kjøleskapet samt noe pålegg og middagsretter så jeg skal nok ikke sulte til jeg får lønn igjen. Jeg er litt shopoholiker er jeg redd. :P

Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

RING MEG DITT ROSA HELIKOPTER-FAIRYTALE FORDI MY BOOBS ARE OKAY, SÅ GI MEG FULL PAKKE DIN ROSA SMURFE-DING-DONG!

Tankeland

Vet dere, jeg tenkte nettopp at jeg skulle fucke til hodet deres litt igjen jeg nå. Hva sier dere til at jeg smeller til med noen låter dere har prøvd å få ut av hjernen, slik at dere får den inn igjen?

Verdt et forsøk, her har dere noen låter vi elsker å hate:

Peaches - Rosa Helikopter

Grandiosa - Full Pakke


Geir Børresen og smurfene - Smurfelåta

Günther - Ding Dong song


Alexander Rybak - Fairytale


(Ukjent artist) - Rosa sangen


Lene Alexandra - My boobs are okay

Gabrielle - Ring meg


Er så sykelig mange flere låter jeg kunne lagt til, men det får være grenser for hvor mye terror èn skal oppleve på en dag!

Er en eller flere av disse låtene en av de du har slitt mest med å få ut av hjernen, eller er det noen andre låter?

Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

EN SLAGS VIDEOBLOGG - ROCKMERCH!

Tankeland

Aldri har jeg ventet så lenge fra jeg fikk en pakke og åpnet den, til jeg deretter publiserte bildene av produktene på bloggen.

Årsaken til dette er at denne gangen bestemte jeg meg for å filme åpningen av pakken jeg fikk i dag, fra Rockmerch. Og med min kvalitet på kameraet, og mitt nettverk så tar slikt fort tid! Hehe..

Vel, jeg fikk som sagt en pakke fra rockmerch.no i dag. Pakken ble bestilt forrige uke en gang, for dere som syntes videoen ovenfor ble litt lang, eller noe... Så har dere bedre bilder av gjenstandene her:

"Ny" Marilyn Manson-jakke! :-D


Slipknot cdholder :-)


Hansker i skinn (Ps: Hånda mi fulgte ikke med i pakken)


Enda ett par skinnhansker, og høyrehånda mi fulgte ikke med disse produktene heller. Bare så dere ikke blir skuffet om dere bestiller selv! Haha!


Guns N` Roses korkåpner!

Det var det! Da skal jeg gå løs på morgendagens Hotel Cæsar-episode på Tv2-sumo for svarte faen i grønne helvete! :-)

Ønsker alle en fisefin og god tirsdagskveld videre!
Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

DE 3 HELLIGE GLASS

Tankeland

I går skulle jeg gjerne visst dere noe, men fikk liksom aldri lov. Altså, pcen min brukte i går veldig mye tid og krefter på å legge ut sminkevideoen min og da turte jeg ikke røre pcen i mellomtiden i frykt for kolisjon, big bang og krasjkrasj
Så daaaa. skal jeg pinna hakke isen gjøre det nå!

Det er ikke store greiene, men til plastikkglass så er det litt stort?.
Disse "fikk" jeg fra superkul.no i går, og de var ikke superkule, men helt greie, og verdt penga:


Det skal sies (les; skrives) en ting; Jeg er litt engstelig for å vaske dem. Har alerede vasket dem alle en gang, siden de var støvete da jeg fikk de i posten, men altså... Jeg er redd for at diamantene og glitteret som er limt på skal falle av. Står på baksiden at de ikke skal vaskes i oppvaskmaskin. Æddabædda, har ikke oppvaskmaskin likevel! Men er uansett livredd for at pynten skal gå av ved foreksempel for varmt vann, eller viss jeg skrubber de for hardt :P

God damn it; tiltrekkende skjerf fikk jeg også i går fra superkul. Nei, for faen, fikk ikke. Ordet "fikk" brukes helst i gave sammenheng, som når noen gir deg noe gratis. Prøver igjen; dette skjerfet mottok jeg i posten i går:

Greit å ha et skjerf nå som Berit er på vei! (Trykk på Berit-navnet så skjønner dere at jeg ikke får kjøttoglblod-besøk i helga)

Apropo superkul: Tenkte i dagtidlig å lage en videoblogg til verdens sykeste blogger i den positive sammenhengen. Nemlig Daeva, Norges blideste emo! For jeg liker jo bare å glede andre, jeg vil at andre skal vite at de settes pris på, og jeg vil også helst at folk skal vite HVA jeg setter pris på med noe(n) også. Så laget en videoblogg dedikert til genismurfen bak holdfintkjeft.blogg.no i dag tidlig, og tenkte egentlig ikke at det skulle skje noe mer etter det.
Men nå viser det seg at skjønnhetsgeniet absolutt har likt videoen, og resten kan dere egentlig høre henne si selv her: :-)



Kjempekjempehyggelig å se og høre at noen liker å høre litt på det jeg sier. Er det noe jeg syns folk generelt skulle vært bedre på så er det å vise når man virkelig setter pris på noe, og jeg liker å gjøre det. Og spessielt koselig er det når noen blir glad for å høre det :-) Som i dette tilfelle.

Men da skal jeg igjen ønske dere en god helg, noe som IKKE betyr at dere får pause fra meg. For jeg skal plage meg med kaoset mitt i helgen også. Men God hElg for svarte!
Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

the DOCUMENT

Tankeland

Et dokument her, et dokument der! Har du orden på papirene dine du?
Vet du hva, jeg gir egentlig blære mi i om hva du gjør, jeg bryr meg ikke.
For jeg har ikke tenkt å skrive et innlegg om kontor, kofferter og a4 nå.





Enda en gang har en vakker pakke fra cdon funnet rett kurs og havnet i postkassa mi.
"Marilyn Manson - The Document", er et søtt lite produkt som består av en dvd og en cd.
Jeg har nylig sett dvden som starter med utkangspunkt i tiden før Brian Hugh Warner ble Marilyn Manson, og som fortsetter å fortelle historien om den fantastiske artisens liv. Er en god del fokus på tiden fra da Marilyn Mansons band het "Marilyn Manson and the Spooky Kids", veldig mye intervjuer om og rundt det. Men er også en del intervjuer om andre viktige høydepunkter på godt og vondt i Mansons karriere liv, som da han ble beskyldt for å ha noe med en skolemassaker i U.S.A.

Så og si nesten alle albumene Marilyn Manson har laget frem til 2007 har sitt eget kapittel på dvden og du før veldig mye informasjon om bakgrunnen til veldig mye rundt verdens beste rocker kort sagt!



Dvd-dokumentaren er på cirka 1 time og 30 minutter.
Cden med intervjuer har jeg enda ikke hørt på, har nettopp laget en sminkevideo som havner på bloggen i løpet av kvelden.

Følg med, så lenge jeg er i live.
Vi blogges kjære pappskaller og gullgrotter!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

KUKLINSKI-NÅLA (I GOTH IT!)

Tankeland

I goth it, I goth it, I goth it!
Den nye pakka fra dragenshule, vel!
Ikke store pakka denne gangen, vel mer beskjeden.

Sendte en bestilling den 15. november på 3 små djevelender som skal finne sin plass på badet, en flaske hvit ansiktsminke, og noe veldig originalt: To buttonnåler til å feste fast til klær, med teksten "Aylar Von Kuklinski", yeah thats my name babe!

Siden det også er snart jul fikk jeg til sendt en julebukk-gave!
Og den passet meg fint: et Nemi kort, samt konvolutt! Og jula varer helt til påske
I mitt tilfelle varer jula om sommeren bare, for det er da jeg finner det best å høre på xmas-låtene på ipod-elsklingen min ♥


Disse tre gummiendene har jeg plassert på badet :-) De står på dette bildet på vaskemaskinen, men de står nå på hver sine ender på vasken :-) Djevlig søt pynt ♥


Denne ansiktsminken fikk jeg ambefalt av min vakre engel av en venn Sara over webcam for litt tilbake :-)


Nemijulekort og konvolutt :-)


Fantastisk buttonknap med nål bak til å feste til klær som feks jakke, t-skjorte, genser :-) Med MIIIITTTT navn!


Neimen, enda en? :-) Hihi! Så fittkult!

Da vil jeg sårt og hellig ønske alle vandøde lesere av denne landkrabbe-bloggen en fantastisk tirsdag videre!
Ps: Kommer ut med ny videoblogg i løpet av dagen, så dere har med å holde dere her, ellers svir jeg av dere fingra i radioaktivt avfall! Bætterme ja!

Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

ADVISORY: THE BEST MAN EVER BORN, THAT BURN MY HEART

Tankeland

Skulle veldig alvorlig, strengt talt egentlig ha sovet og lagt meg nå siden jeg egentlig, strengt talt skal på jobb i dag klokken 10.00. Men pokker å!
Fikk så tranglyst til å blottlegge noe igjen, Mansonverdenen min ♥

Laget et innlegg veldig tidlig i vår, hvor jeg tok bilder av cdene og de t-skjortene jeg hadde da. Knøttesamling, nå er den litt større. Men er fortsatt en del jeg mangler, spessielt en del singel-plater som jeg kun finner på utenlandske butikker, jeg bare SKAL ha, fordi det er noen låter der, noen remixer og slik jeg ikke finner andre steder. Og jeg laster IKKE ned ulovlig fra piratebay, gjør det ellers, men ikke når det kommer til Manson og Lady Gaga!
Er det tre personer UTENOM bestevenninna mi Mira, man ikke skal kødde med så er det Marilyn Manson, Lady Gaga og Daeva Tollnes! Eller noen av de andre vennene mine, for da blir det blodsprut i snøfreseren deres i år!

Må ha coverne å vettu! Er da ikke noen amatør, bare fullstendigkaos-faen!


♥ Klærne mine:

Eat me, drink me.(t-shirt, størrelse xl)


Manson and Twiggy (t-shirt, størrelse xl)


In the Shadow of the Valley of Death (t-shirt, størrelse large) (gammel!!!)


Marilyn Manson (t-shirt, størrelse xl)


American flagg (t-shirt, størrelse xl)


TvTv (t-shirt, størrelse xl)


We`re from America (t-shirt, størrelse xl)


Everyone will suffer now (t-shirt, størrelse xl)


Marilyn Manson (goooojakka mi ♥ størrelse large)


♥ Cdene, Blu Ray og dvd:

Lest we forget (1 live cd + 1 best of cd + en dvd med mange musikk-videoer, pluss en bakom-film)


Lest we forget (Den samme best of-plata som er med i den "boksen" over, bare at jeg fikk tak i DENNE før jeg fant ut om det andre jeg har bilde over)


The Early Years Volum One (inneholder 3 cder)


The Eearly Years Volume Two (inneholder 3 cder)


Portrait of an American Family (cd, den FØRSTE)


Smells like children (cd)


Antichrist superstar (cd)


Mechanical animals (cd)


Holy Wood (cd)


The golden age of grotesque (cd)


Eat me, drink me (cd)


High end of low (cd)


Guns, God and Goverment (Live-konsert fra La på Blu Ray)


♥ Andre stuffs:

Marilyn Manson (2008-årskalender)


Marilyn Manson (posterflag på veggen i silke)



Det var altså alt. I tillegg har jeg via itunesstore lastet ned en del remixskiver av denne fantastiskke mannekroppen av en sjokkrock-hals. Og har også andre ting han har vært med i, som filmen "From Hell" med Johnny Depp hvor låten "The nobodies" brukes i rulleteksten, de to Matrix-filmene hvor litt av musikken hans brukes, den første Resident Evil-filmen som han har laget soundtracket til, Lady Gaga-remixen av "Love game" hvor han var med, samt nyversionen av Eminem-låta "The way I am" hvor Eminem fikk med seg Manson.

Også har jeg selvfølgelig også filmen "The house of wax", den nye filmen hvor en låt fra Manson brukes, i tillegg til den "The nightmare before christmas"-cden hvor Manson er blant en av flere artister som har laget en coverlåt av låtene fra den fantastiske Tim Burton! Sikkert flere ting jeg har glemt, men... Ja, det er også med en Manson remix på soundtrack-cden til filmen "Saw II" :-) Og enda er det sikkert ting jeg har glemt som jeg har! :-)

Ønsker alle sammen en god fredag, og jævla trang og deilig helg! :-)
Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

CDON.COM: HVOR TEIT GÅR DET ANN Å BLI?????

Tankeland

God ettermiddag alle sammen, da har favorittmongoen deres nettopp vært ut og sjekket postkassa. Ny pakke fra cdon, og denne gangen var det en pakke jeg aldri før har opplevd maken til.
Saken er; en av produktene er feilsendt!
Her er alle tingene som var i pakken:


Varg Veum-filmene "Din til døden" og "Falne engler" på Blu Ray.


"Pompel og Pilt" og sesong 7 av "That 70`s show" på dvd.


Den nye filmen "Bad teacher" på Blu Ray.

Okok! Alle disse produktene uten om en ting er korrekt!
Feilproduktet er "That 70`s show", jeg har aldri bestilt den dvden. Jeg bestilte en amerikansk dokomentar film som heter "Bowling for Columbine", hvor blant Marilyn Manson er blant de som er intervjuet, også får jeg ikke den dokumentaren, men "That 70`s show" sesong 7 i stede for.

På fakturaen så står det ikke noe om "That 70`s show", men derimot "Bowling for Columbine"!
Så fakturaen stemmer, men alle produktene i pakken denne gangen.
Nå så er ikke "That 70`s show" det verste de kunne stappet inn i pakken av ting jeg ikke har bestilt, men er litt frustrerende likevel.

Er det noen andre her som har hatt samme erfaring med cdon eller andre kjente nettbutikker?
Sånt bør IKKE forekomme?
Min bror har opplevd nesten det samme, men likevel ikke helt. Han opplevde at mens han bestilte dvd-versionen av en film en gang så fikk han Blu Ray-versionen i stede for, og det stinker litt for han som kun har dvd, og ikke blu ray...

Så det er ikke første gangen cdon har sendt feil, men vil likevel høre hvor mange av dere som har opplevd noe slik?
Ønsker alle en god onsdag videre, nå skal jeg kose meg med 90 minutter Pompel og Pilt som bestilt! :-) Og når det kommer til "Bowling for Columbine" så får jeg prøve å heller bestille den på en annen nettbuttikk, siden jeg tror cdon faktisk vil gjøre samme feilen igjen, siden broren fikk samme feil tre ganger angående den dvden som han alltid fikk en Blu Ray film for i stede, enda han hadde klaget 2 ganger på forhånd... Ser ut som om jeg bare skal bestille "Bowling for Columbine" fra Platekompaniet i stede for, neste gang jeg har råd..

Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

SEXY 4PACK

Tankeland

Atter en gang har en søt pakketing fra cdon funnet veien til postkassa til unge Kuklinski. Alltid like hyggelig det. Ser ut som det kan bli filmkveld i helga gitt! :-)
Samtidlig som kleskommoden har fått to nye medlemmer også, dobbelt kos i fullstendigkaos-Aylars verden!


Jurassic Park-filmene på Blu Ray! <3


The Deer Hunter, på Blu Ray.


"The Nightmare before christmas"- t-shirt (The Punking king-motiv)


Enda en "The Nightmare before christmas" t-skjorte!

Men, daaaa. Skal jeg ut igjen en tur jeg! Kommer tilbake senere i dag, med et mer interesangt innlegg. Og det innlegget er faktisk ikke noe som jeg tror vil provosere for en gangs skyld, eller litt kanskje. Men først må jeg ut og knipse de bildene til det innlegget. Går kort sagt ut på at dere skal kåre det peneste, og også det styggeste offentlige bygget i Oppdal som ungdomskolen, videregående, alle butikkene, spisestedene, rådhuset osv.

Da går jeg ut og tar bilder av samtilige bygg i Oppdal jeg.
Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

T-M.MANSON X4 (ROCKMERCH)

Tankeland

Mange her som har hørt om Rockmerch før nå?
Vel, Rockmerch i hvertfall en nettbutikk hvor man kan finne tusenvis av rockeprodukter. T-skjorter, hettegensere også videre, og det er sykelig mange artister og band å velge mellom.

Jeg valgte for noen dager siden å bestille fire Marilyn Manson-tskjorter, som jeg var på posten i Oppdal for å endelig hente i dag! Og er sykelig kukfornøyd for å si det sånn! For dere kristne så er det et uttrykk jeg bruker for noe som jeg ser på som positivt! Oversettelse; kukfornøyd= utrolig bra (på kristenmansspråket)


Pakken før jeg tok frem kniven og bukspretta den!


"We`re from America"! Hell yeah!


Eat me, drink me...


Everyone will suffer now!


Marilyn og Twiggy <3 :-)

Det var det! 199 kroner for hver pluss frakt på over en hundrelapp, men det er verdt sjela mi! :-) Rent bortsett fra at den har jeg jo ikke lenger. Hihihi. Har ikke tenkt å bruke de enda, i hvertfall ikke på en gang! Nei, altså saken er at jeg er fanatisk opptatt av renslighet, nei kødder ikke. De ser ikke skitne ut overhode, veldig klar til bruk, men liker veldig godt å være helt sikker på at alt jeg har på meg er perfekt og rent! Klær og Marilyn Manson er det nærmeste jeg kommer en perfekt religion!

Men da skal jeg ta oppvaska, vaske t-skjortene, og dusje, og så spise frokost! Ja, bare diss, men jeg er et av de få normale menneskene som ikke torturer seg selv til å stå opp alt for tidlig hver dag! Jeg er fortsatt LITT glad i meg selv jeg skjønner dere gale mennesker som leser bloggen min NÅ! Dere er gale, gale, gale! Hvorfor bruker dere tiden deres på å lese her? Kan du stoppe etter denne setningen?
Nei, tenkte meg det. Hva med nå?
Haha, loser!

Har dere virkelig ingen selvrespekt! Alle som leser bloggen min, syns jeg synd på, seriøst!
Neida, joda... Neida... Jooooooo.... Kanskje?

Jeg synes i hvertfall synd på meg selv som må blogge for hver dag for at noen ikke skal ta livet av seg fordi jeg har sviktet! Slapp av, jeg lever alltid! Hehe.... Nei... Skal jeg slutte å utsette oppvaska nå tro, og heller gjøre noe fornuftig?- sa vaskekjærringa fra Dombås!



Jaggu.
Ta vare på dere selv, og ja... Dere kan den regla der nå!
Vi blogges!

DANCE. SING AND TRANSVESTITTE!

Tankeland

Har egentlig ikke veldig spennende ting å dele i dag. Verken av ting jeg har opplevd, ting jeg tenker eller opplever.
Ikke stort annet enn at jeg endelig fikk "The Rocky Horror Picture Show"-cden i dag, alle sangene fra filmen, PLUSS en remix og en karaokeversion av "Time warp"-låta fra filmen. :-)



Sitter og vurderer om jeg rett og slett nå skal få vekk de forpulte skitflekkene som er på konfyren/ovnen min. Fikk et råd fra O Vakre Sersjantnilsen her på bloggen, men latskapen rår (på mine lår), og jeg har enda ikke fått testet det. Kanskje på tide å gjøre det når jeg først lager et blogginnlegg om at jeg trenger assistansetips? :-)

Har nettopp vært på Aunasenteret (Rema 1000), og blir nesten gledesjokka hver gang jeg når jeg ser resultatet på kassalappen. Det er sluttsummen som teller vet dere! :-) Måtte bare legge inn reklame for Rema 1000 også :P Hehe.

Hm, tror jammen jeg skal prøve å lage et dødsinnteresangt blogginnlegg i løpet av kvelden jeg. Eller morradagen, har ikke akkurat blogget veldig fasinerende i det siste, nesten i fare ved å ende opp som en a4-rævkjøringsblogg :( God damn...

Jaja, ønsker alle sammen en god kveld i hvertfall!
Vi blogges!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

System of Sound in my fucking ears

Tankeland

Mange mener at jeg er en levende Marilyn Manson-reklamasjon, kun fordi jeg nesten bare går i M.M-tskjorter og har alle MM-cdene også remixene og generelt veldig mye MM-stasj! Vel Manson er det nærmeste jeg kommer noe så patetisk som en Gud og religion, men her har dere beviset på at jeg kan høre på litt annet enn Marilyn Manson innimellom! :-P

System of a Down - Toxicity



Slipknot - Dead memories

AC/DC - Highway to hell


Iron Maiden - Fear the dark

Avril Lavigne - Get over it

Dope - I dont give a fuck


Turbonegro - All my friends is dead

Troll - Mørkets skoger

Evanescence - Everybody`s fool

Alice Cooper - Schools out

Drowning pool - Bodies


Ozzy Osbourne - Let me hear you scream

Her har dere altså et saftig jafs av andre aksepterte band og artister jeg liiiiikkeeeeeeerr for faeeen i forpulte pedohelveteeeee!!

Hehe, vi blogges!

Nei forresten, ikke slutt på dette innlegget enda. Må bare legge til den nye Marilyn Manson-videoen enda en gang, hihi.

Mairlyn Manson - No reason

Sånn!
Kos dere.
Vi bloggesssss!


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

UNIVERSETS FLOTTESTE GOTHDRONNING MIRA FYLLER 50 ÅR I DAG

Tankeland

Kjære, kjære Mirami!
Gratulerer så kjempemye med 50 års dagen din først og fremst! Jeg er så utrolig, masse glad i deg!
Jeg har ikke kjent deg veldig lenge, men likevel føles det som vi har visst av hverandre i en hel evighet. Først i vår stiftet jeg bekjentskap med deg, og nå er du den beste vennen jeg har, til tross for at vi aldri har møttes enda. Men det skal vi!

Har siden jeg visste av deg fulgt bloggen din svært tett og liker den mildt sagt veldig godt. Å få sms fra deg er som å få magisk gullpulver fra himmelen, du er det varmeste mennesket jeg vet om, og setter stor pris på de flotte msn-samtalene vi har hatt. Det er ingen ting i verden jeg ønsker meg mer nå enn at du skal bli frisk igjen, at du nettopp har fått deg leilighet etter alt det jævlige som har skjedd er jeg veldig glad for, på dine vegne. Gratulerer igjen med leiligheten!

Håper du vet at jeg alltid vil være her for deg, både på bloggen, msn, telefon og selvfølgelig i det virkelige liv. For deg tar jeg mer enn gjerne første tog eller buss, koster meg ikke et rødt øre. Og jeg vil du virkelig skal vite jeg virkelig vurderer å forlate denne søppelbygda jeg bor i kalt Oppdal, for å heller komme nærmere bestevenninna mi!

Du er verdens beste venn, og jeg unner deg alt godt. Fortsett å ikke nøl om det er noe, jeg er her.
Kjempestore klemmer og varme tanker fra lillebror! <3

Ps: Vil ambefale alle sammen å ta en tur innom Mira/Mariann sin blogg ved å klikke her! :-)


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

FANT ALICE COOPER OG NOEN TENÅRINGER I POSTKASSEN!

Tankeland

Da var jeg nettopp ut og sjekket posten, og der fant jeg et tilfredstillende syn som ventet meg! Nemlig enda en pakke fra cdon.no! I pakken lå cden "The best of Alice Cooper", samt dvdfilmen "Not another teen movie". Hadde den filmen funnes på Blu Ray hadde jeg selvfølgelig kjøpt den på det formatet i stede for. Skal sies at det er en ting i pakken som manglet, men det kommer vel senerere. Og det er musikken til "The Rocky Horror Picture Show" på cd! :-)



Skal også sies at slike ungdomskomedier ikke er det jeg ser mest av, men liker da noen. "American Pie"-filmene foreksempel, vet ikke om jeg kan sammenligne "Not another teen movie" med "American Pie" siden jeg ikke enda har sett den, men skal vise dere det som tok grep i nysjerrighet:

Marilyn Manson - Tainted Love


Jepp, denne musikkvideoen ligger nemlig på bonusmatrialle på denne filmen, og trenger jeg si mer enn det? :-)
Da, etter at jeg nå har lagt ut to blogginnlegg på kort tid nå, skal jeg endelig spise noe frokost. Rakk ikke frokost da jeg sto opp i dag fordi jeg skulle til den flotte terapauten min klokken 10.00 i dag, og sto opp ikke veldig lenge før den tiden.

Vi blogges! :-)


Reklame: Ta turen innom Kiddys fantastiske blogg. En 21 år ung jente som med en designer i maven! :-)
kiddys.blogg.no

SISTE FRIST: HALLOWEEN-KONKEN AVSLUTTES I DAG!

Tankeland

Skal på jobben om 50 minutter. Men det er noe jeg veldig gjerne vil minne dere på først.
Og det er Halloween-konkurransen på bloggen min som ender i dag. Klokken 21.00 i kveld går fristen ut! Hittil er det en person som har deltatt, og det er fortsatt plass til flere deltagere. Krykk her, for å lese mer om konkurransen!



Det er ytterst frivillig å delta, helt gratis, og fullstendig lov!
Så sleng inn et forslag for pokker!!!! :-P

Vi blogges!

"NY" CD UTENFOR DØRA MI!

Tankeland

Våknet nettopp, ja vet at klokken er 17.30. Men faktumet er jeg sto opp nå. Ble sent i natt. Fikk ikke sovet. Var nokså deprimert, og det mener jeg å huske at jeg skrev om også. Og jeg fikk bekreftet at jeg hadde skrevet om det da jeg sjekket "Kommentarer" nå nettopp. 15 kommentarer var kommet, og de tok sin tid å lese, siden noen av de var veldig lange. Vil bare takke alle 15 som skrev på det siste innlegget som kommer før dette... Får la være å forsvinne helt da, siden noen tydeligvis bryr seg om meg likevel.

Vel, jeg var forresten nettopp ved døra mi og åpnet den. Siden jeg bor på hybel og har samme postkassa som han som jeg leier til så pleier han å legge posten min i gangen ved min dør, enkelt og greit. Og der var det ei lita pakka med denne fantastiske cden i:






Dette er kort sagt ikke en cd med melodiene/bakgrunnsmusikken fra filmen "Saw II", men en cd med låter fra diversje artister og band som passer bra til Saw, men som likevel aldri er brukt i filmene.
Blant annet står det har Marilyn Manson en låt øverst :-) en remixversion av "Irresponsible Hate Anthem"!
Skal sies at det faktisk er en melodi på denne cden som er fra selve filmen og det er spor 15. Har enda ikke hørt på cden, for jeg har som sagt nettopp stått opp. Nå tror jeg at jeg enten skal spille mer Sims 3 på Ps3, eller se en av de skrekkfilmene jeg fikk i posten i går. Så faktisk "Nightmare on Elm Street" i går kveld, nyversionen og den likte jeg forferdelig godt!

Jaja, men nok rosablogg for meg nå!
Ønsker alle en god og forfengelig, forferdelig god Halloween helg!

Vi skremmes og blogges!

HEAVY HOBBY-HAPPINESS! :-)

Tankeland

Jippiaiai!
Da har jeg nettopp vært nede på posten og henta ei pakke igjen, til verdien av 1669,00 kroner.
Pakken bestilte jeg mandag, og inneholder både spill og film! :-)

La oss ta en titt. Ja, vet at jeg er i gråsonen av å bli en kjedelig rosa-blogg for tiden...


Pakken får jeg åpnet den lizzzzzzoomm :-p


Tadda! Pakken er åpnet!


Alle 3 Gudfaren-filmene på Blu Ray!


Rec 2 på Blu Ray!


Johnny English på Blu Ray!


The Rocky Horror Picture Show på Blu Ray!


Fryktens sommer 1 på Blu Ray!


Fryktens sommer 2 på Blu Ray!


Paranormal Activity: Tokyo Nights på Blu Ray!


A Nightmare On Elm Street på Blu Ray! (Nyversionen)


South Park sesong 13 på dvd!


Og sist, men absolutt mest sannsynlig ikke minst: The Sims 3 på Play Station3! :-)

Helt grei måte å starte dagen på, med å hente en så flott og fin pakke med totalt 10 ting i, som i dag. Men skal innrømme noe, kjenner at jeg er noe deprimert nå. Har vært det i flere timer, og vet ikke helt hvorfor. Er mest sannsynlig at jeg sårt savner noen å dele tid med... Men det skjer jo aldri, så er jo håpløst for meg å få meg nærme venner... Jaja, nå tror jeg at jeg skal ta meg en dusj, også spille litt :-) Skrekkfilmene sparer jeg til Halloween-helgen! :-) Altså i morgen eller søndag!

Ønsker alle en god og strålende fin fredag videre. Ta godt vare på dere selv! Og ikke gjør noe jeg ikke ville giddet!
Vi blogges!

SCARY PARIS (GUMMI CANDY)

Tankeland

Da var dagen her omsider for lønning igjen og jeg har endelig fått fylt opp matskapet en smule igjen med variert og mer sunn mat. Det var på tide for har nesten holdt på å svime av de siste dagene, les mer om det her...

Vel var på Aunasenteret i dag og fikk handlet inn mat, men var også på Nille en tur og kjøpte en pose med Scary Paris - Gummi Candi. Halloweengodteri formet som forskjellige kroppsdeler som tenner, ører, føtter også videre! :-)
Har dere smakt det? :-)





Vet dere forresten hvilken dag det er i dag, ja det er dagen som sier at det er 7 dager igjen til 31. oktober, men i dag er det også 13 år siden første episode av Hotel Cæsar ble sendt på tv2 lørdag 24. oktober 1998. :-)

Ser du på Hotel Cæsar, hva mener du om serien? Har du smakt "Scary Paris - Gummi candy", og liker du det? Skal du feire Halloween?

Vi blogges!

VAMPYR VS. EHM... VAMPYRER!

Tankeland

Sitter her og nå og koker meg grøt, risengrynsgrøt :-) Så når grøten blir ferdig har jeg tenkt å gå løs på flere episoer av "The vampire diaries", sesong 2 på Blu Ray. Tror jeg har igjen så mye som cirka 11 episoder jeg ikke har sett enda. Helt hekta. Så sikkert 12 episoder i går, nesten uten stopp!

Vel, tenkte å ha en liten avstemning her. Jeg liker vampyrer generelt, til og med den tragiske filmserien "Twillight" går greit innimellom hos meg. Selv om jeg helst styrerer unna det! Det jeg tenkte å spørre om, er hva dere foretrekker, True Blood eller The Vampire Diaries? Som dere kan se under har jeg begge seriene på Blu Ray, og er fantastisk å se på min 42 tommer store tv i full HD-kvalitet!


Som dere kan se liker jeg vampyrer godt selv om jeg er gutt, har til og med nesten bare vampyraktige puter og kopper :-) I tillegg til en sort paraply hvor det står "Vampire" <3


Slik så grøten ut for litt siden, ser mer tykk ut nå, snart klar!

True Blood eller Vampire Diaries? Er vampyrer helst en jentegreie? Hva syns dere om Twillight, hot or just tragisk?
Og helt random, er det flere enn meg som virkelig HATER Jusin Bieber og Anna Anka?


Vi blogges! :-)

BETHER SOUND/BASS 2 MY COMPUTER :-D

Tankeland

Lyd for alle pengene! Neeeeei, for dere som har glodd på bloggen den siste uken så kan dere se at jeg har fått en del pakker, hehe. Ikke fått, men kjøpt. Man må jo kunne unne seg litt ekstra for pengene når man er så ensom heeeeeeele tiden som jeg er.

I dag har jeg oppgradert lyden til pcen min, mildt sagt. Hadde fra før av to enkle, småe høytalere, som nå er kraftig byttet ut.

Her er de gamle høytalerne som jeg skal kaste i løpet av dagen:


Jepp, triste greiene. Ikke akkurat store greie, ikke mye å skryte av.
Og heeeer, har dere de nye, her har dere oppgraderingen jeg fikk i dag:

(dette kalles nærmere bestemt for 1X500 MULTIMEDIA SPEAKER 2.1)

Syns i hvertfall at de første høgtalerne blekner noe voldsomt i forhånd! :-D
Tester ut de nye høytalerne nå, kunne gått enda lengre, men for faen, det er snakk om lyd til pcen, fins da grenser selv for meg! Ok, da jeg kunne godt dratt det enda litt lengre, men er jævlig fornøyd uansett jeg nå, jævlig fet bass er det på de også. Det var det ikke i hele tatt på de gamle!

Da skal jeg mest sannsynlig ut og kaste litt papp og søppel som nå rommer litt for stor plass i hybelen min, deretter få i meg noe mat, forså å ta meg en deilig, dusj. Og etter det igjen, enda mer "The vampire diaries"-maraton på Blu Ray! Mohaha! :-) Liver er hærlig for den som nesten aldri jobber, og slettes ikke går på skole lenger! :-) Æddabædda! :-)

Ønsker alle en strålende torsdagsettermiddag videre. Ta godt vare på dere selv, og deres nærmeste og beste venner. Dere er flotte alle sammen, virkelig!

Vi blogges!

HAPPINESS x3

Tankeland

Hell yeah! Har nå vært og sjekket posten, og visst faen er alle gode ting tre! Tre pakker lå der. Alle til meg!
To fra cdon, og en fra Darklands. I går mottok jeg en pakke fra cdon med 4 Marilyn Manson ting, som jeg skrev i går så manglet to ting fra den pakken, og en av de tingene kom altså i dag, så nå mangler jeg bare en ting fra den Marilyn-pakka, siden jeg bestilte 6 ting.

Her er den tingen som jeg fikk i dag fra Marilyn Manson-pakken fra cdon:



"Marilyn Manson - Lest we forget - The best of". To cd`er, og en dvd! :-)

Så den andre pakken fra cdon jeg fikk i dag:

Hele sesong 2 av "The Vampire diares", Blu Ray! :-)

Og sist, pakken fra Darklands:

Belte med lenker!

Dere som har fulgt meg en stund vet at jeg har hatt akkurat slik belte før. Men dessverre var jeg uheldig på selveste 17. mai i år, da jeg satte meg på en benk utenfor Domus med noen venner. Da jeg reiste meg, gjorde jeg det litt for brått og noen av lenkene røk, siden jeg reiste meg alt for brått og lenkene satt fast mellom noen planker på den utebenken. Men denne gangen skal jeg være ytterst forsiktig, kan jeg love! :-) Elsker dette beltet dritmye! Skjønner ikke hvorfor jeg ikke har bestilt det igjen før nå...

Alle gode ting er 3 sies det, vel ikke helt tilfelle. For i dag er alle gode ting 4 minst, da teller jeg de 3 pakkene, pluss at superkule, dødsvakre og fantastiskmorsomme Sara har giddet å holde meg oppe på msn en stund i dag. Super jente, super venn! Kuleste 16-åringen sin det!

Enyway, nå er det The Vampire Diares-tid, og etterpå noen timer med Manson-musikk!
See yah!

Vi blogges!

En siste ting: sorry at blitsen ødelegger så mye i mange bilder...

POSTDRAGENS GLEDESFLAMMER

Tankeland

First of all... Det går litt bedre med meg i dag, enn det gjorde i går. Så var det ute av verden.
Da tenker jeg å kjøre rett på dagens nyheter. Postdragen har vært her i dag, fikk to pakker. Den ene havnet i postkassen, den andre måtte jeg hente selv på postkontoret i Oppdal.

Starter med den pakken som jeg måtte hente jeg. Den var fra Dragens Hule, og inneholdt nye ting til hybelen som skaper mer død og trivelig stemning. :-)

Her er innholdet i pakken min fra Dragens Hule:

Pyntepute (Victoria Francès)


Enda en Victoria Francès-pute. I tillegg til de som kom i dag, har jeg to til i sofaen min :-)


Edderkopp med nett som jeg har festet på veggen :-)


Og sist, og faktisk også minst; Victoria Francès penn og blyant <3


Ogsååååå, pakken fra cdon:-):

Marilyn Manson-cden "The high end of low". Denne her HAR jeg egentlig lastet ned fra før fra Itunes-store. Men er noe helt spessielt med å ha coveret også! :-) Er blodfan, og kan godt bruke ekstra cash på denne mannen her <3


To cder, hvor det er 3 discer i begge to! "Marilyn Manson - The early years volume one", og "Marilyn Manson - The early years volum two".

I tillegg til disse cdene, var det også med en t-skjorte med Marilyn Manson. Men i og med at jeg faktisk har en helt likens t-skjorte fra før så gidder jeg ikke spamme blogg.no med enda et bilde av samme t-skjorta. Er rett og slett Marilyn Manson frelst! :-) Skal sies at det fortsatt er to produkter fra denne cdon-pakka som mangler, siden de manglet på lager. Og det er enda en Manson-cd, samt en dvd-dokumenter om Marilyn Manson. Fikk e-post i dag om at den cden ble sendt i dag så da får jeg sikkert den i morgen eller torsdag.

Sitter nå og depper for at jeg ikke har noe å se på mens jeg skal spise frokost. Har de siste dagene gått løs på tv-serien "Vampire diares" sesong 1, på Blu Ray, som jeg så ferdig i natt. Nå venter jeg på sesong 2 skal komme på Blu Ray i posten som jeg bestilte for to dager siden sammen med nye pc-høytalere ;-)

Håper at alle sammen har det bra, og at alle får en riktig god og fin tirsdag, det fortjener dere så utrolig. Dere er så skammelig bra folk alle sammen. Ta godt vare på dere selv, og vennene deres som bør være verdt alt! Ikke undervurder vennene, ta dere tid til dem. Jobb og skole er ok, men vennenene deres fortjener også litt av tiden deres, hvis de virkelig er deres venner! :-)

Vi blogges!

AMOK PÅ NILLE - IT`S HALLOWEEN!

Tankeland

Da har jeg pinade vært på Nille og gått dvergamok, altså litt amok, men ikke så mye som jeg kunne gjort, eller SKAL gjøre neste lønning igjen.
Det er snart Halloween, den 31. oktober braker helvete løs, og jeg skal ikke feire Halloween sosialt, men kommer garangtert til å skaffe meg flere skrekkfilmer jeg ikke har sett før på Blu Ray fra platekompaniet eller noe, også blir det rett og slett horrormaraton den natten! Hybelen min ser nesten ut som en Halloween-preget kirkegård året rundt, fordi jeg elsker død og fordrageligheter, men likevel selv om mange mener at stedet mitt er creepy nok fra før så måtte jeg på Nille i dag og fikse enda mer! :-)


To blod"poser" med sugerør! 29.90, kr pr stk! :-D


Skjellet på gravkiste-pynt! :-)


Denne var dessverre litt for liten til å ha på hode, men finner sikkert på noe jeg kan bruke den til. Klesplagg kan også brukes til pynt med litt oppfinnsomhet og kreativitet.


Skjelletlys! :-D Weeee!


Æeh, enda et skjelletlys! :-)


Edderkopp!!!! Denne har jeg hengt opp i taket, like ved de sorte gardinene mine!


Alt i alt endte kassalappen på 186.50, og det er da ikke så verst! :-)

Ellers, venter jeg også en størrepakke fra Dragenshule igjen med enda mer, blant annet flere puter til sofaen min :)
Ønsker alle en fin og deilig lørdagskveld videre! Håper alle får det bra! Klem til alle som vil ha!
Vi blogges!

By the way; denne er litt kul:

FOOD FOR FRIENDLY MONEY

Tankeland

Blogget tidligere i dag om litt uvarierende kosthold med tanke på middagen. Har fra før av mer enn nok frokost i kjøle og fryseskapet, så har ikke fikset veldig mye mer frokost i dag. Men var på Kiwi for cirka to timer siden og fikk handlet litt, så nå skal denne karen komme seg litt mer på rett kjøl igjen, gir aldri opp. Det syns jeg heller ingen andre skal, generelt sett!


3 pakker Geisha grøtris. Grøt var noe jeg finn ambefalt av noen av dere leserne på innlegget mitt tidligere i kveld, billig disse pakkene her :-) Derfor jeg gikk for 3.


2 stk kanel, et must for meg på grøt sammen med sukker og smørr.


En pakke med 12 polarbrød i ekte hvete.


1 pakke vanlig ris. Har fra før en pakke til stående på kjøkkenbenken min, men greit med ektra, så man slipper å handle sjeldnere, ikke så glad i å handle mat og slik. Mye mer fun å shoppe klær, sko, sminke, film osv på nett! :-)


2 bokser SPAGHETTI à la Capri. Et spørsmål, bør disse fryses ned i fryser, eller kan de fint stå i vanlig kjøleskaptemperatur noen dager uten at det får konsekvenser?


Alt i alt så endte prislappen på 188,90 og det er ikke så urimelig det. Kjekt med Kiwi-handel!

Men da fortsetter tv-kvelden på Tv2, hvis ikke jeg velger å se mer på "Vampire diares"-serien på Blu Ray som jeg fikk fra cdon denne uken. Ikke like bra som True Blood, men liker den serien også.

Ønsker alle sammen en veldig fin, hyggelig, vennlig, rolig, morsom, stevningsfull og trygg fredagskveld. Dere er alle sammen helt fantastisk gode mennesker, og ønsker dere alle alt godt. Klemmer til alle som vil ha!
Vi blogges!

SPRØYTEFLOTTE SKO/STØVLETTER!

Tankeland

Abrakadabra, Aylar Von Kuklinski har fått seg nye sko! Endelig! :-)
For cirka 2 uker siden var jeg inne på den fasinerende, flotte og spessielle gothlignende nettbutikken Black Widow, for å bestille meg nye sko/støvletter for vinteren. I dag var de omsider ankommet, og jeg er ikke fornøyd, jeg er KJEMPEFORNØYD! Syns de nye skoene er så jævlig kule, og ikke minst behagelige å gå i, og varme! Spessielt det siste er veldig greit nå med tanke på vinteren i Oppdal som er like rundt hjørne. Sikkert uten snø, men som vanlig mer enn nok kulde!

Glemte jeg å nevne at de også er høye? For det er de, møtte tilfeldig på farsan utenfor Aunasenteret for litt siden, han hadde ikke sett så store sko før, og han er snart 50 og har sett det ene og det andre liksom! :-)
Her kan dere se skoene mine, og vennligst ignorer de stygge, gråe buksene jeg har på meg for øyeblikket:


Er de ikke utrolig digge??????!!!! :-D JO!
Vil dere vite om jeg nå vil savne de gamle laqoust skoa? Ikke faen om jeg kommer til å gjøre, bildet under sier vel mer enn tusen ord:


Ja, for å si det sånn, disse skoene er kastet nå som jeg har fått de nye.
Vil også vise en kul ting til i tillegg til de nye skoene/støvlettene, som forresten er unisex om noen lurer, er for både menn og kvinner. Vel, altså. I tillegg til skoene så har hun som er sjefen for Black Widow vært så søt å sende med en gratis sprøytepenn som jeg aldri i verden kommer til å kaste når blekket eventuelt skulle gå tomt for å si det slik. A4-ting er ment for søpla, IKKE slike ting! :-):



Jepp, dette er en penn! :-) Fikk med gratis, fra Lisa, sjefen for Black Widow sammen med skoene jeg ikke hadde kjøpt gratis for å si det sånn! :-) Vil ambefale og råde alle som ser etter nye sko, eller hårting for den saks skyld, til å klikke innom Black Widow.org, det er ikke farlig vet dere å ta en titt! Vil også tipse dere om bloggen til sjefen for nettbuttikken som dere kan besøke her!

Har dere bestilt noem fra Black Widow før? Og hva er deres meninger og erfaringer? Mitt første kjøp er først og frems i hvertfall kun positivt skal sies!

Ønsker alle sammen en strålende, sprøytegod og smågal, flott torsdag videre!
Vi blogges!

PS: Noen som husker skjelletet Elin Skillet Von Boner som jeg kjøpte på Domus-butikken i Oppdal for noen dager siden? Kjøpte jammenmei ett til i dag jeg! Koster bare 79 kroner, og dinglende skjelletter ved vinduet er fasinerende tilfredstillende å glo på om natta når man ligger under dem med litt lys igjen i rommet! Det andre skjelletet har jeg bestemt skal hete Gamle-Eirik Von Boner! Hvis noen lurte på det... Har egentlig litt vanskelig for å se på noen av de som menn, siden ingen av skjelletene har kuk, men det får da være en annen sak, lol.

Elin Skillet Von Boner (dingle-Elin)

Tankeland

For noen timer siden annonserte jeg gledelig at jeg hadde kjøpt meg et skjellet. Nå kan jeg annonsere to ting til,pinaræ! Jeg har nå funnet en fin plass det kan være hele året, og da tenker jeg ikke bare ut nyttår, men lengre :-) Har rett og slett hengt det opp over sovesofaen, så når jeg våkner så er skjelletet kanskje det første jeg ser som henger og dingler. Førstemann til å melde seg som overnattingsgjest hos meg, sovesofaen funker fint som dobbeltseng!

Ja, også var det navnet, ikke helt hemmelig med tanke på overskriften, men har valgt å kombinere tre av forslagene jeg fikk i dag, og endte opp med å kalle dinglejenta mi for Elin Skillet Von Boner! :-) Blir litt sært med tanke på at jeg har ei god venninne som heter Elin som jeg håper på å få treffe igjen i jula, hvis hun spørr, men, det får gå :-) Min andre Elin-venninne her på bloggen (sjekk ut siden hennes her), syntes i hvertfall Elin var et bra navn! ;-)

Her har dere altså Elin Skillet Von Boner, eller dingle-Elin som jeg kaller henne:






Tror ærlig talt at Elin perr dags dato er det kuleste jeg har i hybelen min nå, i hvertfall av det som dingler! Hehe! Tror jeg skal kjøpe tre til jeg :-) Får aldri nok av Elin`er :-D

Hva syns folket? Jeg burde rett og slett blitt sånn hobbyinnkjøp-rådgiver jeg!

VI BLOGGES!

SEXY, DIRTY LITTLE MONSTER!

Tankeland

Vil før flere av dere spørr få lov til å understreke at jeg kjeder meg i kveld, og at jeg derfor har gått gjennom bildearkivet, med bilder av meg selv det siste året. Har lagt ut 15 bilder, som ikke er helt tilfeldige. Hvilket bilde synes dere er best, og hvorfor?:

BILDE 1




BILDE 2


BILDE 3


BILDE 4


BILDE 5


BILDE 6


BILDE 7


BILDE 8


BILDE 9


BILDE 10



BILDE 11



BILDE 12


BILDE 13



BILDE 14



BILDE 15


Og med dette innlegget vil jeg gjøre som jeg pleier å gjøre i slutten av hvert innlegg på en dag; Vil veldig gjerne få ønske alle sammen en veldig god og fin natt. Håper at alle som ønsker å få sove, får det. Og ta godt vare på dere selv, og deres venner og andre nære! Dere er alle sammen utrolig spesielle, gode mennesker, som ikke er lett å ikke bli glade i <3

Vi blogges! :-)

GOTH FROM YESTERDAY :-)

Tankeland

Som jeg skrev i går fikk jeg altså en pakke fra dragenshule.no. Dessverre glemte jeg å ta bilder og legge ut i går, men det har jeg altså gjort nå! :-)
Det jeg fikk var altså tre kopper/krus, et sengesett og en boks med hvit ansiktssminke, i tillegg til enda en sort rose (har tre roser fra før som alerede er tatt bilde av).


Boksen koster cirka en hundrelapp. Ops: Er veldig lett oppbrukt.


Dyne og putetrekk med exorsisme-motiv, det røde lakenet underst er ikke med i pakken, det hadde jeg fra før.


Kopp nummer 1. :-)


Kopp nummer 2. :-)


Kopp nummer 3 :-)

Hva syns dere? Jeg må ærlig innrømme at jeg ELSKER det, ellers hadde jeg heller ikke bestilt tingene. Hehe.

Forresten, ukens vits:
Hva er dystert, mørkt og ubehagelig gult?

Svar: En emo i gul joggedress... Blæh...

En siste ting, til dere som enda ikke har sett videobloggen jeg spilte inn i natt på tull om leverpostei, ta en titt på den nå! ved å trykke her! :-D


Forresten, se hva jeg fant i natt. Marilyn Manson er endelig ute med ny låt og musikkvideo "Born villain", merk dere at dette er den veldig sensurerte versionen, den usensurerte videoen får jeg ikke lagt inn på bloggen, så den må dere eventuelt søke på selv.



Da vil jeg ønske alle sammen en finfin fredagskveld videre, ta godt vare på dere selv og de dere har av nærme venner og familie. De rundt deg er det beste du kan ha i verden! Stor klem til alle som vil ha! <3

VI BLOGGES!

...(- HALLOWEEN -)...

Tankeland

Jepp, det er riktignok en liten stund fremdeles, men samtidlig er det ikke så lenge igjen til Halloween (også kalt allehelgenaften) i slutten av oktober-måneden. Skal ærlig innrømme at jeg gleder meg masse, for den dagen skal jeg virkelig kose meg masse.


(Dette bildet er tatt fra facebook-aplikasjonen "Gothic Candy"!)

Ikke skal jeg ut på noe knask eller knep-opplegg, men skal virkelig kose meg her hjemme i min lille, skumle hybel som jeg fortiden jobber med å fylle med mange rocka, skumle, mørke ting fra blant annet dragenshule.no.
Den kvelden skal jeg kose meg med en skrekkfilm eller flere, og masse, deilig godterier og brus.

Kan godt hende at jeg ser en Saw-film, eller rett og slett "Halloween II" (den nye versionen).
Ja, så kommer jeg selvfølgelig også til å sminke og kle meg ekstra skummel den dagen, både når jeg er ute og inne. Har nettopp fått tak i helt hvit ansiktssminke :-) Liker generelt det skumle, mørke og mystiske.

At ikke så mange andre, spesielt i Oppdal, ikke har mye til felles med akkurat de tingene, og min klesstil, det er jeg veldig inneforstått med, men bryr meg ikke det døyt.
På Halloween-dagen skal jeg virkelig sminke meg som en likblek vampyr, skylle tenna mine med brus, og stappe kroppen min full av skumle stoffer; snop...


Men, er det noen her som vet hvorfor enkelte feirer Halloween? :-)
Her er et utdrag fra Wikipedia:
"Den amerikanske feiringa av halloween stammer fra den katolske allehelgensdagen som igjen har trekk fra flere hedenske høstfester, blant annet den romerske festivalen for Pomona og kelternes fest for dødsguden Samhain. I protestantiske land sluttet allehelgensdag etter hvert å være helligdag (i Norge skjedde dette i 1770. I USA fikk feiringen sitt moderne uttrykk på slutten av 1800-tallet). Noen tradisjoner som hadde overlevd lenge i Irland, kom til USA med irske immigranter.

Den moderne feiringen av halloween varierer fra land til land, mellom ulike religiøse grupper og i forskjellige miljøer. Amerikanske barn markerer kvelden ved å kle seg ut og gå fra hus til hus og be om godteri. Dette heter "Trick or Treat" da man spør ved husene om man ønsker å gi godteri eller om barna skal utføre rampestreker. En variasjon av halloween er Punkie Night, som feires den siste torsdagen i oktober i landsbyen Hinton St. George i provinsen Somerset i England.

For satanister og hekser har Halloween vært feiring av døden og starten på heksenes år. Den markerer starten på død og ødeleggelse som assosieres med vinteren. På denne tiden er kraften fra underverdenen sluppet fri, og ånder skal være løslatt for å fare rundt på jorden. Denne tiden skal være den gunstigste for å kontakte ånder"




Så da vet dere det!
Halloween er altså et fenomen Norge har "rappet" fra Amerika, men det gjør ikke Halloween noe mindre spennende etter min smak, jeg personlig kan godt boikotte hele julen jeg, bare jeg får feiret Halloween. Jula driter jeg i, for å si det pent.

Hva synes dere om Halloween? Hva skal dere da? :-) Hva er deres favoritt skrekkfilm? Og, hva er det skumleste dere vet av? (utenom meg, haha)

Men dette er cirka 2 måneder til.
Vil ønske alle sammen en skrekkelig god tirsdag og uke videre.
Ønsker alle sammen alt godt, og håper alle har det bra :-)

VI BLOGGES!

DET BESTE VASKEMIDDEL FOR KLÆR? (TRENGER HJELP)

Tankeland

Sitter nå i sovesofaen min, og bare venter på at vaskemaskinen skal gjøre seg ferdig, så kom jeg på å spørre om det best mulig tipset med tanke på vaskemiddel.*

Hvilket middel tar absolutt best vare på originalfargen til klærne, jeg går som regel bare i mørke, sorte klær, men har også noen FÅ lyse klær, det samme gjelder også duker, hånduker og lignende, mest sort, men også noe lyst.

Disse to pakkene bruker jeg 2-3 spiseskjeer med hver gang jeg vasker noe perr dags dato:


Finnes det noe som er enda snillere og tar vare på klærne og originalfargene, enda bedre? Omoen, sto igjen litt av fra forrigeman som bodde her, den andre pakken har jeg kjøpt selv på Europris.

Er dette det beste man kan få tak i? Og har dere noen generelle flere tips for å ta best vare på klærne sine? Tar i mot alle tips og kjærringråd med åpne, varme hender! :-)

Forresten, nå i denne torsdagsnatten er det 2 uker og noen timer siden jeg for første gang flyttet hjemmefra og på hybelen min som jeg bor alene på nå! :-)

God natt.
Vi blogges!

SÆREGEN COLA-PYNT! :-P

Tankeland



Tenkte bare jeg ville vise dere innflyttelsesgaven jeg fikk fra brukt-butikken som Vekst i Oppdal ga meg i går, før jeg nå kobler av pcen igjen. Innflyttelsesgaven jeg sikter til er den veldig originale colaflasken til høyre, som nå står fint og synlig i det ene vinduet på hybelen min :-) Andre helgen jeg nå bor helt alene, etter å flyttet hjemmefra.

Gandalv-figuren min hadde også lyst til å være med på bildet, så kunne ikke be han flytte seg akkurat, man ber ikke Gandalv Grå om å flytte på seg!

Vi blogges!

FORUNDRINGSPAKKE FRA DRAGENS HULE :-)

Tankeland

I går bestilte undertegnende en forundringspakke som kostet meg 199 kroner fra dragenshule.no. En forundringspakke er noe man kan bestille etter ønsket pris, hvor laveste er 200 kroner.

Det som er så gøyalt med dette er at man ikke vet hva man får :-) Bestilte som sagt pakken i går, og fikk den alerede, i DAG! :-)

Verdien på alle tingene ligger på minst 400 kroner.


Lommebok: Prisverdi 69 kroner.


South Park-postkort (beklager lyset fra kamera som blender litt): Prisverdi:10 kroner.


Nemi (<3)-postkort: Prisverdi 25 kroner.


Nemi konvolutt: Angående verdipris så står ikke det skrevet på fakturaen.


Anheng: Tribalkors: Prisverdi 99 kroner.


Nøkkelring med trollmann inn i glass: Prisverdi 59 kroner.


Ett par knokeløse hansker: Prisverdi 69 kroner.


Bok: Dragonbalance Best Of Tales II (på 409 sider): Prisverdi 49 kroner.


20 røkelsespinner: prisverdi 25 kroner.

Hvis dere nå legger sammen alle disse prisene så vil dere altså se at verdien på alle tingene havner på MER enn det jeg har betalt for pakken som altså er 199,00 kroner (pluss frakt: 90,.00) kroner. :-)
Er veldig fornøyd og stort bedre start på dagen enn dette kan jeg vanskelig tenke meg, det måtte i såfall være hvis jeg hadde fått overaskelsesbesøk fra min beste venninne, da.

Ønsker alle sammen en fin onsdag videre!
Vi blogges!

HAR BÆSJA I BUKSA (SE SELV...)

Tankeland

Nå går jeg først og fremst ut ifra at det var noen jenter (og gutter) som har valgt å drite i å se på dette innlegget, takket være overskriften, det driter jeg i. HEHE!
For dere som hadde et håp om å få se boxershortsen min fylt med menneskets egen søppel, så må dere ekstreme kvalme perverse lesere.

Overskriften er inntett mer enn en metafor for at jeg har dreti litt på draget, again!
Spessielt for dere som fulger meg på facebook (Aylar Von Kuklinski er mitt fb-navn), så kan dere ha lest at jeg hadde tenkt å bli sunnere, for å ta bedre vare på meg selv. Og ja, det har faktisk gått bra en stund nå, 2-3 uker, men så i et desperat forsøk for å glemme ting som at venner fortsatt er på ferie og ditten og datten så har jeg nå kjøpt mer enn nok sukker og snop til at jeg kan være død innen i morgen tidlig, da blir det nok noen her som kan ta frem feirehatten sin da tenker jeg. HAHA, til dere; I will never die! Jeg er en seig klatt som er umulig å drepe!

Okok, så var det å kle av meg, for å vise dere hva jeg har av noen synde-tabber i dag:

(1, stor cola, 2 store RedBuller (som garangtert sender meg til helvete i kveld), og to ssøøøøøøte vaskeekte ikkevaskebjørner av plast fylt med cola og bringebærdrikke)


1 blåbærmuffin, 1 lemonmuffin, 1 kick (lakriskkick :P), 1 pose seigmenn (salt/lakris), og 1 pose sørlandschips)

Det var det jeg fråtset med meg fra Kiwi-helvete i kveld, men før den shoppingen så tok den egoistiske personligheten min å tvingte meg medvillig inn på Narvesen hvor jeg KJØPTE disse leie-filmene, 60 kr per stykke, og ingen riper eller matsøl på platene :-):


Mhm, men før det igjen så var jeg på Domus, der så jeg forresten en kjendis som jeg ikke helt husker hva han heter, han er ikke fra Oppdal, men han er skalla, og spiller intrument eller synger, husker da faen... Men nå sporet jeg litt ut... På Domus skaffet jeg meg ENDA ett parr solbriller:


Jeg vet... Jeg ser ut som en hverdagslig kjedelig, rosa-blogger i 15-årsalderen.
Men jeg er faktisk en 20-år gammel gutt med alt for mørkt livssyn, det eneste jeg har til felles med de rosa-hverdags-teletubiene er at jeg fremdeles er noe usikker på meg selv, og til tider kan la det gå utover andre, hehe, men til en viss grad.

Og ja... Er en del som har skrevet at jeg bør bli voksen og sånn, at jeg bør skli mer inn i samfunnet, oppføre meg litt mer som andre folk og finne meg et viskelær forså å se mer ut som et a4-papir.
Okok, det gidder jeg ikke, men har noe morsomt å fortelle i dag, var på Kulturhuset og kjøpte billett for den siste Harry Potter filmen i 3D, film 7, del 2... Og billetten er faktisk en VOKSEN-BILLETT! Så noen tror fortsatt at jeg er voksen, men det er dere FLEEEESTE her inne som har rett; jeg er en tragisk, selvopptatt, uvoksen drittunge av en punker som "mobber" rosa-bloggere og derfor også blir dobbeltmoralsk, i og med at jeg har skrevet flere innlegg mot mobbing.

Men dere, logger av jeg nå, ønsker alle som har latt seg småprovosere av meg også i kveld en god kveld, og dere andre også. Jeg elsker dere alle jeg vet dere! :-) Vi er alle ett, og vi ender alle opp i helvete uansett!

Vi blogges!

PS: Håper noen av dere forstår at ENKELTE setninger her her skrevet med en (brød)smule av sarkasme, og at jeg fortsatt mener at jeg ikke MOBBER noen som helst ;-) See yah!

NYFORELSKET I ****! :-)

Tankeland

Skulle egentlig skrive et kort innlegg i gårkveld, og det fikk jeg til, men dessverre var det noe tull med bildeopplastingen for blogg.no, så da ble det heller til at jeg legger ut og lager dette innlegget nå.

Forrige uke debuderte jeg nemlig som Nemi-fan, kjøpte mitt aller første blad, og i GÅR vandret jeg rundt i Oppdal sentrum og fikk plukket opp 3 Nemi bøker med 160-sider, to mindre bøker med litt færre sider (antall står ikke), og enda et blad med 90 sider :-)

Har litt Nemi-stoff nå, men vet at jeg fremdeles mangler i hvertfall 3 bøker til, som jeg SKAL HA! :-)







Er så og si forelsket i denne tegneseriefiguren, Nemi er fra og med i gårkveld blitt min personlige tegneseriefavoritt, ingen over, ingen ved siden!

Skal snart på visning forresten, klokken 12.30, se på hybel, med mamma.
Ønsker alle sammen en finfin tirsdag videre:-)

VI BLOGGES!

Sjekket inn hos "GothCity"

Tankeland

Da har jeg nettopp opprettet medlemskap på GothCity, et norsk gothforum.
Hvor aktiv jeg kommer til å være der inne eller ikke, får fremtiden vise, er egentlig ikke noen forumperson lenger, var det før på caesarforum.com faktisk, men lei.

Mye friere og morsommere med blogging :-D

Nå blir det snart pizza her i huset, og jeg skal enten se "Machete"-på Blu Ray, eller flere episoder av sesong 3 av "True Blood":


Okokok, nok et hverdagslig innlegg fra meg, prøver å holde meg unna det kjedelige greiene der.

Ønsker alle sammen en riktig flott og god kveld videre.
VI BLOGGES!

STOPP, OG PANT!

Tankeland

Fant nettopp ut at det kunne være seg en ide å kanskje ta med et parr bæreposer ut på tur.
Nei, altså... Jeg har ikke til vane å lufte bæreposene mine som om det var en hund, men nå er det sånn at jeg har en del brus, og energidrikker på boks og flasker. 63 bokser og flasker til sammen har jeg, hvor 39 av dem er Redbull, 5 store Redd Bull-bokser og 34 små.

Tenkte EGENTLIG å samle til jeg fikk 100 bokser/flasker, men det tar bare for mye plass på rommet, får ikke lov å ha det på andre steder når jeg enda ikke bor alene heller, hehehe...


(Alt sett fra venstre-siden :-P)


(Alt sett fra høyre-siden :-p)


(Alt sammen sett ovenifra)

Jaja, vet 63 ikke er så mye, og alt det der, er bare at jeg gidder ikke å samle på sånt i oventrevelt tall. Hehe.
Er en utålmodig fyr jeg uansett, så.. Hehe.

Men da skal jeg ut og pante.x63 jeg :)
I BLOOGGES!

AMBEFAL MEG EN SIDE - VINN SOKKER! :-)

Tankeland

Har du lyst på nye sokker, gjerne i rødt og sort? ;-D
Da kan dette være din lykkedag, du kan nå delta i en nokså lett og enkel konkurranse hvor EN vinner, får tilsendt et par sokker, som ser slik ut:


Som dere kan se har jeg to parr sokker, det ene parret får vinneren av konkurransen, det andre parret blir gitt bort til en eller annen venn av meg.

Sokkene skulle egentlig brukes til meg selv, men da jeg pakket de ut av plastikken så jeg med en gang at parrene er for små, så har ikke prøvd de på en gang.

Alt dere trenger å gjøre er å finne en link til en god NORSK, side som selger sokker, jeg trenget minst sokker i størrelse 45, herrestørrelse.

Den personen som gir meg den kuleste linken med de kuleste sokkene på, til en størrelse som passer meg, og i tillegg ikke er alt for dyr.. Ja den personen vinner.

Vist flere av dere ambefaler meg samme link, så trekker jeg en tilfeldig person av de som måtte gjøre det.

For å delta må dere altså ha en blogg, slik at jeg kan sende vinneren en privat melding etterpå når kunkurransen er avsluttet, slik at jeg kan få en adresse å sende sokkene til.

Dessverre vet jeg ikke hvilken størrelse sokkene er i, siden det ikke står på verken kvitteringen eller på siden jeg bestilte de, men de er i hvertfall litt for små for mine herreføtter, hehe.

Ønsker alle sammen en god kveld! Satser på at konkurransen blir avsluttet innen 2 uker :-) Kommer ann på hvor mange som sender inn forslag eller ikke :-)

FOR MER INFORMASJON OM SOKKEPARRET DERE KAN VINNE, MED TANKE PÅ VASK OG SLIK, TRYKK HER!

VI BLOGGES!

Den femte dødssynd - Fråtseri

Tankeland

Kjære alle troende og ikke troende.
Jeg er en 19 år gammel gutt, som er på god vei rett til helvete, vist det finnes noe helvete slik vi mennesker ser det.
Ikke bare er jeg litt glad i oppmerksomhet til tider, samtidlig som jeg er veldig nysjerrig, forfengelig og alt det der.

Men jeg er også en satans god fråtser. Å fråtse er det å bruke mye penger på seg selv, noe jeg har gjort for denne helgen. Skal nå kose meg med søtt og fett, for å si det sånn:

6 klassiske kokosboller, 2 muffins (lemon og blåbær),


3 store Red Bull-bokser, en God Morgen-drikke-yoghurt med jordbærsmak og


2 poser popcorn...

Jeg kjenner fort og godt nå at dette innlegget krasjer veldig med innlegget jeg skrev for en stund siden om De Utakknemlige, hehe. Og har ingen unnskyldninger å komme med på noen måte, er heller ikke en spessiel anledning annen enn at jeg har fått tak i de 3 første sesongene av "True Blood" på Blu Ray i dag, sammen med andre stæsj jeg fikk fra cdon.no i dag, som dere kan lese mer om her!

Utenom min nærmeste og bestevenninne som jeg er kjempeglad i, så er Marilyn Manson min andre Gud her i verden, og han har lært meg å være meg selv, ha mine egne meninger, og leve livet som den jeg er, mens jeg enda kan!



Jeg er den jeg er, mener det jeg mener, og tror på det jeg tror, og ingen, ikke en gang en gjeng med 1000 klone-like fjortissjenter skal få ta det fra meg, eller klare å gjøre meg mer som andre, eller få meg til å "skli mer inn i samfunnet", som noen sier, hehe :-)

Men når det er sagt, alt jeg har kjøpt av snop i kveld, blir ikke tømt i kveld, SPESSIELT IKKE Red Bullen, vet faren med å overdrive, har gått på en smell før, og det vil jeg ikke, spessielt ikke at jeg ble kjent med min beste venninne som har gjort at jeg vil leve for alltid! :-) Noe jeg vet ikke er mulig, men dere skjønner hva jeg mener.

Til slutt vil jeg håpe at flest mulig vil lese novellen som jeg nettopp har startet på "Ole elsker Kari Beate, del 1" :-)

Ønsker alle en koselig, vennlig og fin, minnerikkveld!
VI BLOGGES!

BLODSPAKKE, HELL MOTHERFUCKING YEAH!

Tankeland

Fikk pakke fra cdon.com i dag. To t-skjorter, tre Blu Rayer, to cder og et posterflagg i silke.
Begge t-skjortene er med Marilyn Manson på, min gud, mitt forbilde og min personlige antichrist, hehe ;-):

Her ser dere den første, i xl :-)


Og her den andre t-skjorta, beklager litt lysproblemer :p

Har fra før av to Marilyn Manson-tskjorter til, men nok om det.
Blu Ray-filmene jeg mottok i dag er sesong 1, 2 og 3 av serien "True Blood" som jeg gleder meg masse til å sette meg ned i sofaen og se på, på 42 tommer-tven min i FULL HD! :-D


Cdene jeg fikk i dag var blant annet en Hits For Kids-cd med 3 cder i (70 sanger). Det er snakk om en sånn best of-samling fra de siste åra :-) Den andre er en ABSOLUTE MUSIC-plate med tilsammen 39 moderne rockelåter fra de siste åra, en 2-cders-cd :-)


Og det siste var altså det posterflagget i ren og skjer, vakker, deilig silke: MARILYN MANSON IGJEN FAKTISK! :-)


Hm, jepp, det var det jeg fikk fra cdon i dag. Men i går så fikk jeg en pakke fra superkul, gidder ikke vise alt derifra, men noe jeg bare må vise, selv om jeg vet at veldig mange gir faen (jeg personlig syns som vanlig at det er kjedelig å lese om slike hverdagslige innlegg, hihi, se lengre ned på bloggen...), så går jeg i en felle nå jeg selv har satt opp så vidt, ved å vise det også, dette skjerfet fikk jeg altså fra superkul.no i går :-P


Blir deilig å bruke på vinter og kalde høsttider det ja!
Forresten legger du merke til t-skjorta jeg har på, ikke helt? Den fikk jeg fra platekompaniet denne uken, nei er ikke rik, men får det som kaller feriepenger og også igjen på skatten som alle andre, og har betalt litt for mye i skatt i fjor for å si det sånn :-D Vel, her er en Lady Gaga t-skjorte jeg også har fått denne uken:


Xl-denne også, men i LADY-størrelse så den er likevel litt trang. Ladyer er som regel litt trange å komme inn i, hehe! :-D

Ok, men da skal jeg prøve å gjøre noe jeg gruer meg til, nemlig å ringe Apple i siste desperat forsøk for å fikse Ipoden min (Ipod classic, 160 GB), som har vært problematisk siden mandag... Har telefonskrekk så om det blir noe er spennende...

Uansett, god fredag alle sammen! :-)
VI BLOGGES! :-)

KJENT I TRONDHEIM? HJELP SØKES FORT!!!

Tankeland


(bilde tatt: adressa.no)

Takk Gud, kom omsider på å blogge om dette nå før det er for sent.
Første uken i juli skal jeg og min bestevenninne, etter planen til Trondheim en dag, noe jeg gleder meg masse til! :-)

Men jeg må innrømme, ja jeg har vært i Trondheim en del ganger med mamma og eller pappa, eller på skoletur, og da har det ikke vært snakk å innom slike butikker jeg liker så mye for å si det sånn, jeg snakker om butikker som selger klær, ringer, filmer, musikk også videre som er noe gothisk, rockete og eller emo om du vil det...


(bilde tatt fra: junglekey.fr)

Har hørt at det skal være et eller annet i nærheten av kondomeriet i Trondheim?

Vist noen kan hjelpe meg så hadde jeg satt stor pris på om noen kunne foreksempel hake av et sted via google sitt kart, helst med flyfoto eller noe lignende.

Setter stor pris på alle gode tips. Ps: en fordel om butikken IKKE er i nærheten av noe tatoveringssjappe, frisørsalong eller noe slik, altså at mens man er i den butikken så ser man rett inn i en frisørsalong eller tatoveringssalong i tillegg, for jeg har en helt spessielt fobi mot de to tingene som gjør at vist jeg tenker for mye på noen av de så blacker jeg ut...... Altså jeg svimer av, og kaster opp...
Det samme gjelder steder som jobber med piercing også.. Dessverre...

De kan godt selge piercinger og hårfarger og slik på butikken, bare jeg slipper å se rett inn i en tatoveringssalong eller frisørsalong der arbeidet utføres, da jeg blir svimel og svartner. Kan ikke forklare dette bedre, spessielt inne hårfobien. Det med tatoveringsgreier gjelder faktisk også barnetatoveringer også, blir svimmel av et eller annet ved det som jeg ikke vet om selv....


(bilde tatt fra: 3peeps.com)

Men nok om det, kjenner at jeg nå er i ferd med å krysse en grense for hva jeg bør tenke for mye på, håper dere skjønner sånn noen lunde, selv om dere fleste sikkert fniser og tror jeg tuller..

Men tilbake til saken; vet dere om en kul butikk som har lignende varer som feks dragenshule.no, feks så si fra, jeg og bestevennina mi SKAL nemlig til Trondheim i begynnelsen av juli og da er det greit å vite om et par butikker, og cirka hvor de ligger.

Tusen takk kjære godtfolk på forhånd! :-)

MARILYN MANSON TRY A REMIX!

Tankeland

Har nesten alle singlene og albumene med og av Marilyn Manson, på de er det en del remixer, en god del faktisk på noen av singlene spessielt, og vil dele noen av de med dere her:

THIS IS THE NEW SHIT (remix by Sergio Galoyan)


THE NOBODIES (burn 36 mix)


THE NOBODIES (Wormwood mix)


PUTTING HOLES IN HAPPINES (acoustic version

LUNCHBOX (Metal remix)


I DONT LIKE THE DRUGS, BUT THE DRUGS LIKE ME (remix)


Finnes så utrolig mye mer også, men dette er noe :-)
VI BLOGGES!

PARAPLY OG RYGGSEKK (DRAGENS HULE)

Tankeland

Jippijudadubaduuuu.
Fikk en pakka igjen fra dragenshule.no i dag, paraply og ryggsekk :-) Er kanonfornøyd som jeg alltid er med ting fra den nettsiden.

Spørr meg om jeg har sovet i natt!
Om jeg har sovet noe særlig i natt, sier du? Morsomt at du "spørr", for saken er at jeg har ikke sovet så innmari godt, en av grunnene kan være at det ikke står på noen varmeovn, og at jeg har tatt ut dyna fra sengelakenet for sommeren, siden det var en periode tidligere i vår at det ble for varmt, men nå er det kaldt, og lille meg ligger og skjelver som en gammel vettskremt dame.

I tillegg har jeg vært jævlig uvell, kvalm og utmattet i dag, litt på grunn av energidrikkene fra i går, men også på grunn av generelt lite søvn i siste, samt dårlig kosthold. Så i natt var jeg både skjelven, plaget av litt hodepine (ikke mye), kald, svimmel og passe kvalm, hærlig!!!!!!! heeeettt....

Ok, vil dere se paraplyen min, nei, ikke pikken min, MEN PARAPLYEN! Din gris!

(foto tatt av min bror)

Ryggsekken også, javel, måte på hvor kravstore dere er i dag da. Men greit, siden jeg er en så hyggelig kjærnekar så får dere også se sekken jeg har fått meg i dag! :-D Går ikke på skole eller noe, men en sekk er greit å ha likevel til... Ja... Turer f.eks. Eller når jeg skal ut i butikkene å stjele litt. KØDDA GJØR IKKE DET! Faen, til anklagelser da.. :P


(foto tatt av min bror, btw, sexy boxer jeg har ja?)

Fornøyd nå? IKKE? OK, legger ut ETT bilde til da sjø, et kombobilde ;-)



Vil forresten takke alle sammen som leste miljøinnlegget mitt i går/natt (noe sånt), syns at alle sammen skal bli flinkere til å ta vare på det vi har av våde mennesker, dyr og natur. Før det er for sent, så derfor vil jeg igjen minne om innlegget jeg skrev sist nå om miljø, forurensning og lignende.

Slikt kan ikke sies for ofte!
Ønsker alle sammen en fin fredagskveld videre, kos dere masse med deres nærmeste, eller for dere selv. Begge delene kan være hyggelig til enhver tid, kommer ann på :-)

VI BLOGGES!

ENERGY FROM HELL, PERFECT WORLD

Tankeland



Som dere kan se i videoen har jeg utvidet energi-drikk-samlingen "littegranne" :p
Og også filmsamlingen, kan faktisk ambefale "The tourist" med Angelina Jolie (milf) og Johnny Depp. :-)


Droppa Red Bull i dag, med vilje ;-P





GOTHFOT-RÅNING OG ETC!

Tankeland

Hva jeg har gjort i daaaag?
Det har vel ikke du noe med, men greit, siden jeg er i lettere humør enn i går nå så skal jeg fortelle deg det. Joda, bare hyggelig.

I dag har jeg vært ute på sentrum i Oppdal siden 12-tiden :-) Tok med mammas grønne paraply (som krasjer noe JÆVLIG med stilen min), fordi det regner, som regel derfor folk flest bruker paraply, for å ikke bli våt i regnet.

Klokken 15 i dag møtte jeg en god venninne jeg ikke har møtt på snart et år, hun hadde en Marilyn Manson hettejakke som hun hadde tenkt å kaste siden hun ikke var fornøyd med passformen. Litt småslitt, men JÆÆÆÆVEEELIG kul, siden det sto mellom meg og søppeldynga (et valg kvinner ofte har tatt i det siste, hehe) så valgte hun å gi den til meg :-)

Og det er jeg jævlig glad for, for den jakken er utroliiig dritkul!:




STORT KULERE JAKKE FINNER MAN FAEN MEG IKKE! :-)

Har også fått lønn i dag, så nå er jeg i ekstra godt humør, fått igjen på skatten fra i fjor, nesten alt er satt av på sparing til ny pc, Trondheimtur i juli og hybel :) Er litt fornuftig dette brødhuet også :-)



Vil forresten ambefale Lises blogg (Lise= min gode venn som jeg fikk Manson-tskjorten av i dag :-))
KLIKK HER FOR Å TA EN TITT :-) ELLER TO!

En sann, god venn som er utrolig koselig å henge med, synd hun ikke bor på Oppdal til vanlig :-(

Sitter nå og koser meg med Dagfinn Lynbbø helt random på dvd, jævlig kul fyr, og noe Red Bull :-p
Vil nå ønske alle sammen en riktig fin og god kveld videre :)

VI BLOGGES!

GOTH ON THE WALL!

Tankeland

Fikk pakke fra dragenshule i dag, kjempekos som vanlig, og alltid strålende fornøyd!
En mnistatue, en veggplakat og veggkalender.
Var blant annet så lei av den kjedelige a4-kalenderen fra Vi menn med nakne damer, så jeg tenkte å finne noe som virkelig fortjente å henges opp på veggen i stede for de døve, nakenbilde-kalenderene, av damer som forsåvidt er jævlig pene, men det er bare kropp og hud liksom, ikke såååå interesangt.

Denne veggkalenderen har jeg nå hengt opp i stede, bestilt fra dragenshule.no, kostet 99 kroner:


Hva synes dere? Kul og stilig ja? :-)
Som sagt så bestilte jeg også en plakat til å henge på veggen, hadde ikke noe tyggis å henge opp på, og ikke gidder jeg å bruke penger på å kjøpe det heller, når jeg fant ut at jeg uansett fortsatt hadde igjen fire tegnestifter, leier riktignok der jeg bor, og bør egentlig ikke bruke så mye tegnestifter i vegger og slik, men en plakat med tegnestifter må da gå bra :):


Også plakaten kostet 99 kroner ;-) Sttooooorr og stilig!
Til slutt så var det også med en bitteliten ministatue jeg hadde bestilt, slik ser den ut:


Så det så :)
Hva synes dere? Stilig ja? :-)
Nå tror jeg at jeg skal ned en etasje, få meg noe mat (altfor sen frokost), og kanskje ta meg en tur ut, sykle meg en tur, regner ikke akkurat nå, noe det virkelig gjorde i går, og i dagtidlig :-P Blæh.

Hva skal dere i helgen? Ønsker alle uansett en strålende dag og helg! :-)
VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

LESESTOFF x3 Faktisk! :-D

Tankeland

Har bestemt meg for å FORSØKE å bli flinkere til å lese. Leser nesten aldri, eneste jeg leser for tiden er andres blogger. Og har funnet ut takket være blogg-verden at jeg egentlig liker å lese, bare det er interesangt og fengende nok.

Var på Rema 1000 i dag, kjøpte meg tre bøker, hehe, liker å ta litt i :)

Disse kjøpte jeg i dag:

"Lady Gaga - Fra mobbeoffer til superstjerne"på 96 sider.


"Anita Blake", bok nummer 8, på 605 sider.


"En shopoholikers uimotståelige nye verden", på 298 sider.

Fant også ut at jeg skulle plukke med meg noen tannpirkere fra Remaen i dag :p:

Ikke akkurat heldig på det bildet, men la gå :-P

Ønsker alle sammen en begivenhetsrik og god kveld videre! :-) Ønsker alle en god natt!

VI BLOGGES! FAKTISK! :-)


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

KIND OF SUICIDAL TONIGHT!

Tankeland

Oioioioioioioioisann!
For noen dager siden trodde jeg at jeg hadde brukt opp det jeg kunne bruke av penger inntil jeg får lønn igjen, men neida. Fant ut i dag at jeg hadde igjen 606 kroner jeg ikke visste om.
Fråtsende som jeg er så ble det en tur på Rema 1000, sjekk video jeg har laget om hva jeg har kjøpt.:



I tilfelle jeg skulle dø av sukkersjokk og koffeinoverdose i natt, så er jeg utrolig glad i dere.
Hehehehe :-)

Har alerede tømt 3 av de, nummer 4 skal åpnes snart... Fy, og jeg som skal i konfirmasjon i morgen, stakkars konfirmant. Hehe.

Har fortsatt igjen noen penger som jeg skal spare til mandag nå, da jeg blant annet skal sende i vei en tegning til en kjempegod venninne av meg som jeg gleder meg masse til hun får tegningen, selv om hun alerede har sett den, over nettet. :-)



Har forresten hørt kort igjennom noen av Lady Gaga-låtene nå, og hva skal jeg si? Jeg liker det jeg hører, ikke helt rock og metall og slik jeg liker, men faen heller, syns dama er kul jeg! Både Ladyen, landstrykeren og musikken!


Håper at alle sammen har det bra, hva gjør dere i helgen?
Hva er planene for uken som kommer? :-) HVA SKJER? :-) FORTELL!

Klem og slengkyss til alle som vil ha, og mest sannsynlig helst IKKE!

VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

T-DOP I SORT OG RØDT! :-D

Tankeland

Som dere kunne lese litt tidligere i dag så mottok jeg i dag en pakke fra dragenshule med tre t-skjorter, og et par sko.
Skoene passet selvfølgelig ikke enda jeg bestilte i størrelse 44...

Men t-skjortene passer meg veldig, veldig godt, xl, tross alt :-)
Tenkte jeg må skryte litt nå mens jeg gidder!:







Litt vanskelig å ta gode bilder av seg selv, men... Hihih.


Hva synes dere forresten om disse, som jeg fikk fra darklands.no her om dagen?: ;-)
Selv elsker jeg den, matcher meg veldig godt etter min mening. Noen uenige? :-p


Da tror jeg at jeg skal ut å gå igjen. Veldig rastløs for tiden, lite å gjøre, også er det en spessiel person i livet mitt jeg savner veldig akkurat nå, som jeg gleder meg å få møte igjen å tilbringe tid med igjen, noe jeg håper blir mulighet for snart <3 <3 :-) En veldig god venninne som jeg er blitt ufattelig glad i.

God kveld alle sammen!

VI BLOGGES!



REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

KaloriBOMBE MOT I BRØSTET!

Tankeland

Det er lørdag, himmelen har fortsatt ikke falt, fuglene kvitrer, og det er vår.
Lille troskyldige, uskyldige, naive lille meg har nettopp klippet høret (jo tusen takk :-)), vært på posten og hentet tre nye t-skjorter, (som er kjempestilige) og et par nye sko (som jeg ikke får på meg :( ), også har jeg nettoppsprettopp laget meg frokost:


En talerken (som jeg ikke skal spise), med corn flakes, to spiseskje sukker, tre spiseskje med jordbærsyltetøy, og noe h-melk. Kaloribombe HERE I COME!!!!

Ellers sitter jeg nå og hører gjennom en cd som jeg fikk med i tillegg til de klærne jeg har bestilt i dag fra dragenshule.no, cden heter "Norsk urskog - Metal sampler. Vol 3. 2011) og var altså med helt gratis i tillegg til det jeg har bestilt, 14 rocka låter som jeg skal legge rett inn på Ipoden. GRATIS! MOHAHAHA! Life is fucking perfect!


(Sexy Red Bull i bakgrunnen <3 )

Vil bare ønske dere alle en kjempeknall helg videre, jeg elsker dere!

VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

"BLODIGE" T-SKJORTER PÅ VEI! :-)

Tankeland

Sitter litt egoististisk i min sorte stol og gleder meg og venter masse til jeg får lønn i morgen, har alerede bestilt enda flere t-skjorter nå, samt et nytt sko par. Som jeg skal betale for når jeg får penger i morgen.

Har valgt å betale med forhåndsmetaling, det vil si, bestillingen er sendt i dag, og da har jeg 3 dager på å overføre en viss sum penger til kontoen deres. Så det vil si at jeg betaler i morgen :)

Her er t-skjortene jeg har bestilt til meg selv nå i størrelse XL :)






I tillegg har jeg bestilt disse skoene i størrelse 44, som jeg håper passer. Tok den største størrelses-kategorien jeg fant, har litt store føtter (sier vi :p):


Nå vurderer jeg om jeg skal ta å støvsuge rommet mitt gitt, før jeg går ut og møter en god venn av meg i 17-tiden i kveld som jeg skal gå en trimtur med :)
Og kanskje jeg også rekker å tegne litt igjen også. Uansett, ønsker dere alle nye og faste lesere en kjempegod dag videre!

VI BLOGGES! :-)


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

GOTHISK KLÆRBUTIKKER

Tankeland

Som mange sikkert har merket seg så har jeg en veldig egen kles og livsstil, og får noen ganger spørsmål om hvor jeg kjøper ting fra.

Vil nå dele noen nettsider med dere som jeg selv har handlet på, samt mine erfaringer med de sidene.



Darklands.no er nok uten tvil, om ikke min sterkeste favoritt, så i hvertfall en av de. Har bestilt flere ting herifra. Blant annet den jakken jeg har med "God is busy - Can I help you?" på baksiden:

Inntil jeg mottar den nye jakken jeg har bestilt fra denne nettsiden så vil denne jakken jeg nå har hatt et halvår fremdeles være min favoritt :)

I tillegg til denne jakken som mange sikkert har sett meg i har jeg også bestilt dette bukse beltet fra denne siden:


Samt denne lua, som jeg brukte en del i vinter:

Den ringen jeg har med "satanist"-symbolet har jeg også bestilt fra darklands.no en gang i tiden. Samt denne t-skjorten som har samme motiv som jakken ovenfor:


Er mulig det er flere ting jeg har bestilt fra darklands.no den siste tiden, men glemt at jeg har fått derifra.


Manillusion.no er en nettside jeg hittil ikke har bestilt så mye fra, enda. Eneste jeg har bestilt herifra er hittil bare denne buksen under, samt noen armvarmere som jeg ikke finner igjen bilde av.






Dragenshule.no er enda en nettside jeg liker jævlig godt, spessielt med tanke på t-skjortene som er der inne, og mye annet digg også. Har dessverre ikke bestilt så mye derifra enda, uten om denne t-skjorten som jeg bestilte 2 stk av i XL i vår :-):



Denne siden skal jeg uansett helt klart bestille flere t-skjorter fra fremover! :-)

Andre nettsider jeg vet om, som jeg kan nevne for dere i farten er:
www.naughtyshadows.no

bodymap.no

www.rockmerch.no

og
www.naughtyshadows.no

Når det gjelder bodymap, så har jeg en dårlig erfaring, og det er at det tar sinnsykt lang tid fra du bestiller et produkt til du mottar det, vi kan fort snakke måneder. Men de andre sidene er jeg fornøyde med angående leveringstid. Prisene ser dere selv på disse sidene. Er ikke så veldig stor prisforskjell på disse sidene.

Skal også sies at jeg har kjøpt noen klær på f.eks Kapp Ahl-butikken på Domus her i Oppdal, blant annet to sorte bukser, og noen armbånd.

Men jeg bestiller nok helst ting på nett, helst fra en av disse sidene nevnt ovenfor :-) Angående rockmerch sin side så har jeg selv ikke bestilt noe derifra, men har fått den ambefalt av en god venn, så derfor tar jeg bare den med, og satser på at det stemmer at den er bra med tanke på levering og andre viktige ting.

Håper alle sammen har det bra jeg, og at dere får en god og fin helg alle sammen! :-)

Vi blogges!

PS: VISSTE DERE AT 22. MAI ER VERDENS GOTH-DAG? :-) NÅ VET DERE DET ;-)




REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

BESTILT KLÆR IGJEN I DAG! :-)

Tankeland

Vært på darklands.no og bestilt ENDA MER klær for sommeren.
Kjøpte meg 2 sorte bukser med dødninghode på foreksempel forrige uke på KappAhl her i Oppdal.
Og nå har jeg altså igjen kjøpt meg mer klær, denne gang fra nettet som jeg som oftest gjør.

Har tatt kopiert bildene av produktene jeg har i vente fra darklands sin hjemmeside slik at dere kan få se alerede nå hva dere snart kan venne dere til å se meg i fremover:


Denne jakken her har jeg bestilt :-) I xl, seff:)



Og denne t-skjorten :) I xl

Og disse armvarmerne, ja vinteren kommer tilbake en gang!:

Ellers har jeg også vært på skattekontoret i dag og fikset skattekort, siden jeg har glemt det, så har jeg betalt godt over 50 prosent i skatt i nesten hele år, så neste gang jeg får lønn igjen vil jeg nok merke en del forskjell, siden jeg skal betale 20 prosent i stede heretter, etter at jeg nå omsider har fikset skattekort :-)
De "tapte" kronene får jeg igjen på januar, så da blir alle glade og fornøyde til slutt! Forandring fryder!

Ønsker dere alle en god kveld videre!
Vi blogges!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

EMO REGNTØY? :-)

Tankeland

Ja det er synd, men dessverre sant, at etter sola kommer regnet.
For en stund siden etterlyste jeg noen rocka/gothisk joggeklær, og nå lurer jeg på om noen vet om en plass man kan få kjøpt regnklær som er noe emo/gothisk/rocka? :)



Hadde vært veldig takknemlig for alle gode tips jeg kan få! :-)
Ønsker alle sammen en kjempefin kveld videre, selv vurderer jeg å ta meg en tur ut igjen om en stund selv om jeg har vært ut og nærmest sykla rundt i Oppdal sentrum helt siden 12-tiden igjen i dag :-)

VI BLOGGES! :-)


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

BUKSE OG SLIPSTVANG!

Tankeland

Gud bedre for en hærlig dag dette har vært. Startet dagen i dag med å møte ei god venninne av meg i 12-tiden, som jeg gikk en hyggelig og morsom tur med, noe jeg virkelig håper på å få gjøre flere ganger fremover.

Etter turen møtte vi noen felles bekjente som vi satt oss ned og pratet med utenfor Domusområdet.
Kort sagt har jeg vært ute helt siden litt før 12.00 i dag, og nettopp kommet hjem etter å stadig møtt flere og flere gode veldig gode venner av meg :)

Dagen har kort sagt vært utrolig koselig og god på alle måter. Har både "slåss", ledd, skravlet og brukt penger i dag. Jepp, i dag å. Måtte bare kjøpe meg et slips og en ny bukse på KappAhl i kveld!:



Første gang i livet at jeg har kjøpt meg slips, er ikke akkurat det slipset jeg har ønsket meg mest i hele verden av slips, men, funker helt greit ;)

Ønsker alle en fisefin og fortreffelig god kveld videre!
VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

ET FETT LIV! :-D

Tankeland

Skal nå gjøre noe så nødvendig, og kanskje plagsomt som å blogge om siste innkjøp av et stk solbriller og en bærepose med snop.

Var innom Europris for en god stund siden og fant en flaske med "Robby bubble - Party For Kids", og siden jeg er en person som hater tanken på å dø uten å prøvd det meste i livet så måtte jeg bare ha den selv om prisen var på 29 kr. Hehe, fylte så en pose med smågodt før jeg gikk ut, og tilfeldigvis møtte noen venner utenfor Kiwi som jeg skravlet med en god stund :-D Ble forresten nokså så spruta på av en av gutta i Pink Panther-russebilen her på Oppdal, på nært hold flere ganger før noen ropte at jeg hadde headsett på meg, hihi, men de har overlevd værre vær før! :-D



Så var jeg innom Domus en tur og kjøpte blant annet filmen "Fredag den 13", versionen fra 1980, ikke den nye, for den har jeg fra før :-P Også selvfølgelig litt mer snop i tillegg til det jeg nevnte jeg kjøpte på Europrisen. Så nå skal jeg lade batterier til i morgen, resten av kvelden, er forresten pizza snart også. Leve mens mann kan, hvem faen vil bli 70 år anyways?!

By the way, sexye solbriller jeg kjøpte på Statoil for ca 200 kr i dag, ikke verdt penga med tanke på at jeg har 8-9 fra før, men jeg elsker å fråtse og bruke penger når jeg har sjansen, hehe og i dag har jeg det :-D

Jaja, litt gayete, men det DRITER JEG I! :-) HAHA! Vet jeg er sær, er født sær og original og skal faen meg dø som det også og ingen sure bedrevitere klarer noen gang å "fikse" meg! :-D

VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

INNKJØP AV SOMMERSKO§! :-D

Tankeland

Hell yeah, i dag fikk jeg omsider endelig kjøpt meg nye sko for sommeren på Eurosko-butikken på Aunasenteret her i Oppdal, virket som også betyr at de gamle, alt-for-varme, svette og stygge vinterskoene skal kastes! Hærlig...

På en dag som denne så er det alt for varmt å sykle og gå i svære vintersko, og derfor en stor lettelse at jeg nå endelig har giddet å skaffe meg nye sko for sommeren.

Tok litt tid på Europris i dag, måtte prøve en del sko jeg likte, som selvfølgelig var for små, og som de heller ikke hadde i større størrelser, men klarte omsider å bli fornøyd likevel. Første gang på lenge at jeg nå har sko som ikke skal knytes igjen! :-D

Her har vi de gamle vinterskoa som skal kastes (og brennes i helvete :P):


Og her er skoene jeg gikk for å kjøpe i dag, som jeg håper varer sommeren ut:


Ikke bare har jeg fått nye sko i dag, men en ny fastlege også, forandringer fryder som dem sier!
Da tror jeg at jeg stikker ut, kaster de gamle skoa, og råner litt på tråsykkelen min med de nye skoa. Ønsker alle en fortreffelig god ettermiddag og kveld videre! :-D

VI BLOGGES!


REKLAME: TA EN TITT INNOM monicey.blogg.no - I am who I am no matter what!

Takk for alt kjære negler :-(

Tankeland

Huff :`-(
Da har jeg omsider klippet av alle 10 fingre-neglene som jeg har spart og ikke klippet i hele tatt siden oktober/november, altså 4-5 måneder har jeg spart uten å klippe en eneste centimeter.

Nå nettopp gikk jeg ned på bade, tok frem mammas neglesaks og klippet de av.
Angrer nå ja, men gjort er gjort.

Slik så fingrene mine ut sekunder før jeg klippet de i kveld:




Som dere kan se, mer enn DOBBELT så lange som vanlig.
Og slik ser det ut nå....:


De avkklippete neglene ligger i bakgrunnen som dere kan se... :P


Slik så de ut da jeg tok dette bildet, men skal sies at jeg klipte de enda litt mer igjen etterpå for å få de mer jevne og slik...


Holder mine 10 4-5 måneders gamle, lange negler i hånden for første og siste gang før jeg kastet de...

Nå, skal jeg fjerne rødfargen på de neglene jeg har og lakkere de på nytt, siden det ble litt stygt etter at jeg klippet i de.

Og beklager til alle dere som syns dette innlegget er noe ekkelt, unnskyld for det.

Ønsker alle en fin onsdagskveld videre.
VI BLOGGES!

..... ER DØD, LENGE LEVE ......! :p

Tankeland

I helga klarte jeg å ødelegge et av cirka 5-8 solbriller jeg har, faktisk mine favorittsolbriller som jeg la meg oppå under innspilling av en filmscene :P

Så i dag, fikk jeg lønn, og kjøpte meg nye solbriller på Shell i Oppdal! :-D

Har ikke giddet å fjerne den dingsen som lappen hang på enda :P

Skjønner at dere syns det er teit at jeg måtte kjøpe nye solbriller igjen i dag, med tanke på at jeg fremdeles har 5-7 andre, men har bestemt meg av en ukjent grunn for å alltid ha et minium antall briller, og det antallet ble ett for lite da mine favoritter "døde". R.I.P

Ellers har jeg brukt opp nesten alle pengene jeg fikk i dag på å laste ned noen album fra Itunes til Ipoden min, samt bloggshouting av 5 tidligere innlegg jeg ikke har fått shouta før nå, samt bestilt noen nye filmer til samlinga, hvilken kan jeg vise når pakken fra platekompaniet.no kommer...

Jaaaa, jævla kjedelig innlegg i dag i motsetning til de siste dagene...
Har til og med tatt bilde av talerkenen min nå nettopp for å vise at jeg har spist lasagne til middag i dag.... Og litt smørbukk...


Og ikke nok med det, jeg har faenmeg tatt bilder nede på kjøkkenet i kveld, nå nettopp mens jeg kokte meg en kopp med "sove"-te; ;P


(Slik ser alså min favoritte for tiden ut)


(Alltid fasinerende spennende å se at det kommer vann fra en VANNKRAN!)


(For ikke å snakke om gleden av å trykke-ut sukketter i en kopp mens man venter på at vannet skal koke ferdig)


(Og hva er vel te uten tepulveret? :P)


(og selve orgasme-øyeblikket; å helle vann i tekoppen, wooowwwwww!!!!! :-D)

Sorry, kjeder meg litt, bør vel heller bruke energi på å lete etter husnøkkelen min før jeg drar på jobb, en trimtur og filming igjen i morra. Men te drikker jeg altså først :P

Og by the way, slik ser altså min litt barnslige matboks ut, som jeg bruker på jobben (jobber i posten onsdager og torsdager fra 8-14 på Oppdal, så da vet dere det åååååå):


Æeh, beklager et noe kjedelig og veldig meningsløst innlegg. Eller spam, som det heter på fagspråket.
Hater selv å lese om hva andre spiser til frokost også videre, måtte bare i kveld! :P

God natt alle sammen som fortsatt gidder å ta turen innom, velkommen tilbake!
VI BLOGGES! ;-)

SØKER JOGGEKLÆR/TRENINGSTØY!

Tankeland


Sitter fortiden å tenker på å skaffe meg noe passende antrekk til når jeg foreksempel skal jogge en del i år.
Jeg har da noe, men de klærne er ikke helt meg, de er så kjedelige, og vanlige, og passer ikke til stilen min lenger.

Noen som kan spore opp en eller flere linker hvor man kan bestille treningstøy som folk flest IKKE har, og som er mer gothisk/rocka/mørkt enn det vanlige?

Sikker noen som syns det er teit at jeg ikke gidder å gå i de vanlige treningklærne, og på død og liv MÅ ha noe nytt og gothisk å jogge i, men jeg er så sær og vil ha både helt nye joggesko og bukse. Kule nok t-skjorter og sokker har jeg alrede. Ja takk sies også til et tips på et eller annet rocka svettebånd/pannebånd til å ha på huet eller hva det heter...

Setter stooor pris på hjelp!

DAGENS OUTFIT!

Tankeland



Vi blogges <3

Profil

Navn:

...-☆fullstendigkaos☆-...

...-☆fullstendigkaos☆-...




Alder:

20år

Sted:

Oppdal

Om meg:

I know that I`m not so beautiful, sweet and pretty... BUT, I still belivie in myselv, and I know who I am. Do you?

Facebook

hits